null

Mały mundial na miejskich stadionach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Chłopcy grają w piłkę na boisku
Mecz dziecięcy na boisku Ośrodka Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY | Autor: Rafał Motyl

Mundial w tym roku nie tylko zawodowców! Miasto Stołeczne Warszawa zaprasza na Mini Mistrzostwa Świata – rozgrywki piłkarskie dla dzieci z roczników 2012-2015. Wielki finał 11 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Łazienkowskiej.

Turnieje eliminacyjne do Mini Mistrzostw Świata, w których mierzą się dzieci w wieku od 7 do 10 lat odbywają się już w podwarszawskich miejscowościach. Kolejne będą rozgrywane również na boiskach Ośrodka Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY, przy ul. Marymonckiej 42.

Sportowy świat żyje w 2022 roku piłką nożną. Jeszcze kilka tygodni temu emocjonowaliśmy się udanym meczem barażowym reprezentacji Polski, która awansowała do Mistrzostw Świata 2022, a już teraz, nie czekając na listopadową inaugurację mundialu zapraszamy do udziału w Mini Mistrzostwach Świata. Mam nadzieję, że dla wielu dzieci będzie to pierwszy etap w drodze do realizacji marzeń – sportowych i nie tylko. Bo sport dziecięcy to przede wszystkim nauka dążenia do celu i rozwijania umiejętności – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. – Poprzez takie inicjatywy pozwalamy dzieciom poznać nasze nowoczesne obiekty: oddany w ubiegłym roku po gruntowej rewitalizacji stadion w Ośrodku Hutnik czy też Stadion Miejski przy ul Łazienkowskiej 3, z którego na co dzień korzysta Legia Warszawa.

Finał Mini Mistrzostw Świata odbędzie się 11 czerwca na stadionie przy Łazienkowskiej. Będzie połączony z piknikiem rodzinnym oraz meczem pokazowym z udziałem byłych reprezentantów Polski oraz piłkarzy związanych z warszawskimi klubami: Legią i Polonią. Przewidziano też animacje i atrakcje dla najmłodszych.

Więcej informacji dotyczących Mini Mistrzostw Świata będzie można znaleźć na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych AKTYWNEJ WARSZAWY. Są jeszcze miejsca dla dzieci z rocznika w 2013, które swój turniej rozegrają 4 czerwca. Można się zgłaszać mailowo: info@minimistrzostwa.pl

Organizatorami Mini Mistrzostw Świata w Ośrodku Hutnik i finału na Stadionie Miejskim są Miasto Stołeczne Warszawa (a konkretnie AKTYWNA WARSZAWA) oraz KR Sport.