null

Mali warszawiacy w Chopinowskim body

Drukuj otwiera się w nowej karcie
plakat
plakat

Od 1 do 6 czerwca w Kordegardzie Chopin 2010 przy Krakowskim Przedmieściu będzie można oglądać plakat akcji skierowanej do warszawiaków urodzonych w Roku Chopinowskim.

Z okazji Roku Chopinowskiego każde urodzone w 2010 r. dziecko, którego przynajmniej jeden z rodziców jest zameldowany w stolicy, otrzymuje pamiątkowe body. Ubranko z przodu ozdobione jest cytatem z wiersza Cypriana Kamila Norwida o Chopinie: "Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel". Na plecach body znajduje się fragment Mazurka opus 68, nr 2, z autografem kompozytora. Oprócz pamiątkowego body każde z dzieci otrzymuje również list od Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Przez pierwszy kwartał tego roku takie upominki otrzymało już blisko 7000 małych warszawiaków.

Akcja "Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel", jest jednym z elementów działań promocyjnych Miasta związanych z Rokiem Chopinowskim. Ma na celu przypomnienie Fryderyka Chopina i jego związki z Warszawą.

Warszawa była miastem, w którym Fryderyk Chopin spędził połowę swego życia kształcąc się w najlepszych ówczesnych szkołach, do których uczęszczali synowie ówczesnej szlacheckiej elity, rozwijając i doskonaląc swój muzyczny talent.

Załączniki: