null

Ludzie z żelaza wystartują w czerwcu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa biegaczy startujących w zawodach, część biegnie w jedną stronę, część w przeciwną (po dwóch stronach ulicy)

11 czerwca stolica Polski zostanie stolicą triathlonu. Sportowcy wystartują z Portu Nieporęt nad Jeziorem Zegrzyńskim. Po odcinku pływackim dojadą rowerami do Warszawy, a następnie dobiegną na metę w Multimedialnym Parku Fontann.

Triathloniści będą rywalizować na dwóch trasach:

  • 70.3 (inaczej Half-Ironman) –1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu,
  • 5150 (dystans olimpijski) – 1,5 km pływania, 40 km na rowerze oraz 10 km biegu.

To wyjątkowy sport, wyjątkowa impreza. Wielu warszawiaków i warszawianek startuje i kibicuje biegaczom. Widzi to cała Europa, a nie ma piękniejszej, bardziej wdzięcznej formy promocji niż promocja poprzez sport – mówiła wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. – Takie wydarzenia wykorzystujemy jako pretekst do tego, by mówić o sporcie, zachęcać i młodzież, i dorosłych, i osoby starsze do uprawiania różnych dyscyplin. A w triathlonie mamy aż trzy dyscypliny.

Organizatorzy cyklu zapowiadają w tym roku nacisk na dwa aspekty – kibiców oraz zdrowie psychiczne.

Chcemy, aby imprezy IRONMAN Poland dostarczały pozytywnych emocji nie tylko zawodnikom, ale też kibicom. Dlatego w sezonie 2023 ogłaszamy „Rok kibiców w triathlonie”. Chcemy maksymalnie zaanimować trasy biegowe zawodów, w czym pomogą nam nasi sponsorzy i partnerzy. Zachęcimy też do kibicowania lokalne społeczności, dla których przewidujemy specjalny konkurs. Jesteśmy przekonani, że głośny doping na trasie doda triathlonistom skrzydeł – mówi Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland.

Dla kibiców przewidziano także możliwość wykupu VIP Experience, z wejściem do strefy VIP, animacjami dla dzieci itp. W programie imprez IRONMAN Poland nie zabraknie również expo, imprez towarzyszących oraz zawodów dla najmłodszych.

Drugim istotnym elementem będzie wsparcie mentalne zawodników, o które organizatorzy IRONMAN Poland chcą zadbać razem z Fundacją Graj z Głową. W planach są m.in. webinary, materiały poradnicze, a także możliwość spotkania z ekspertkami Fundacji podczas imprez IRONMAN Poland w Warszawie, Gdyni i Poznaniu.

Sport wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i na nasze samopoczucie. Aktywność fizyczna to jeden z najlepszych sposobów na „wyłączenie się” choć na chwilę od problemów życia codziennego – mówi Ewa Urtnowska, Prezes Fundacji Graj z Głową.

Nawet „ludzie z żelaza” mają prawo powiedzieć głośno, że jest im ciężko lub z czymś sobie aktualnie nie radzą. Naszym celem będzie oswoić te stany i wskazać narzędzia lub sposoby na ich przezwyciężenie – dodaje Agnieszka Białek, psycholog i Wiceprezes Fundacji.

Wsparciem w przygotowaniach i organizacji wyjazdu na zawody może okazać się także uruchomiona niedawno wypożyczalnia sprzętu IRONMAN Poland, w której dostępne są m.in. trenażery kolarskie oraz bagażniki i walizki na rower.

Organizatorzy zadbają także o zawodników po przekroczeniu mety. Odpowiedniej regeneracji i relaksowi mają posłużyć rozbudowane strefy finishera, połączone z Medical Sport Recovery Zone.

The IRONMAN Group, właściciel marek IRONMAN, IRONMAN 70.3 oraz 5150 Triathlon Series, to największy operator masowych imprez sportowych na świecie, obsługujący rocznie ponad 1 mln uczestników imprez ze swojego globalnego portfolio. W 2023 roku w Polsce odbędzie się 6 wyścigów pod szyldem IRONMAN:

  • Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – 11 czerwca 2023;
  • Citi Handlowy 5150 Warsaw – 11 czerwca 2023;
  • Enea IRONMAN Gdynia – 6 sierpnia 2023;
  • Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – 6 sierpnia 2023;
  • Enea IRONMAN 70.3 Poznań – 3 września 2023;
  • Enea 5150 Poznań – 3 września 2023.

Pełny zapis oficjalnej prezentacji IRONMAN Poland 2023 można obejrzeć na Facebooku. Więcej informacji na ironmanwarsaw.com.

Osoba na profesjonalnym rowerze, w tle Zamek Królewski
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Biegacz podczas zawodów, w tle Pałac Krasińskich
Triathloniści wbiegają w piankach do wody