null

Liga Mistrzów w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Piłkarska Liga Mistrzów powróciła do Polski. Stadion miejski przy ul. Łazienkowskiej w trzech meczach fazy grupowej UEFA Champions League stał się domem dla Szachtara Donieck.

Wczoraj na murawie rozegrany został pierwszy mecz, w którym Szachtar zremisował z Celtikiem Glasgow 1-1. Przed nami kolejne spotkania: 11 października z Realem Madryt (godz. 21.00) praz 2 listopada z Red Bull Lipsk (godz.18.45).

Miejski stadion wybudowany został przez miasto stołeczne Warszawa w latach 2008-2011, a jego łączny koszt wyniósł ponad 420 mln zł brutto. Pełni funkcję stadionu macierzystego warszawskiej Legii, ale jest też świadkiem wielu innych wydarzeń sportowych jak Bieg Konstytucji 3 Maja, Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, Turniej "Gramy o Złotą Piłkę" im. A. Zaranka, Biegnij Warszawo, Turniej "Z podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku, Finał turnieju Sokoliki Cup –turniej piłki nożnej w kategorii U-10.

Cieszę się, że w czasie kiedy Ukraina walczy o wolność, warszawski stadion stał się domem dla wspaniałej ukraińskiej drużyny, w tak ważnych dla piłkarskiego świata rozgrywkach – mówi zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska. – Dzięki Szachtarowi możemy znów gościć u siebie największe europejskie kluby. Życzę drużynie z Doniecka powodzenia w kolejnych meczach.