null

Letnie baseny przy Inflanckiej już otwarte!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Basen zewnętrzny w Ośrodku Inflancka
Basen zewnętrzny w Ośrodku Inflancka

Nowy basen sportowy, zjeżdżalnia, gejzery i odnowione boisko do siatkówki – to atrakcje, z których od dzisiaj można korzystać przy ul. Inflanckiej. To kolejny obiekt na świeżym powietrzu po Parku Wodnym Moczydło, który został odmieniony i przebudowany. M.st. Warszawa wydało na tę inwestycję 6,6 milionów złotych.

Bardzo się cieszę, że przebudowa basenów w Ośrodku Inflancka przebiegła zgodnie z planem, a warszawianki i warszawiacy już od dziś mogą korzystać z tej sportowo-wypoczynkowej przestrzeni w sercu naszego miasta. Zapraszam tu szczególnie w upalne, wakacyjne dni – powiedziała wiceprezydentka m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Prace modernizacyjne rozpoczęły się zaraz po sezonie letnim 2021. Całkowicie przebudowano basen zewnętrzny o długości 25 metrów z częścią relaksacyjną, zamontowano 50-metrową zjeżdżalnię oraz dodatkowe atrakcje wodne (gejzery, masaże). Udało się także wygospodarować miejsce na foodtrucki, gdzie już dziś można coś zjeść i napić się zimnych napojów.

Również otoczenie odnowionego basenu się zmieniło. Postawiono nowe ogrodzenie i położono chodniki, zamontowano nowoczesne nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych oraz przygotowano piaszczystą i trawiastą plażę, a także boisko do piłki plażowej o wymiarach 8 m x 16 m, które powstało w miejsce asfaltowego.

W ramach przebudowy dostosowano obiekt do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowano pochylnie, usunięto bariery architektoniczne, a brodzik przed wejściem na plaże basenową został przystosowany do przejazdu wózka inwalidzkiego.

Więcej informacji znajduje się na stronie Ośrodka Inflancka.

Zobacz galerię (7 zdjęć)
Nowe baseny letnie w Ośrodku Inflancka.
Nowe baseny letnie w Ośrodku Inflancka.
Nowe baseny letnie w Ośrodku Inflancka.
Nowe baseny letnie w Ośrodku Inflancka.