null

Lazurowa zostanie przebudowana

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Skrzyżowanie z estakadą widoczne z lotu ptaka
Autor: SZRM

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę z firmą SKANSKA S.A. na przebudowę ul. Lazurowej od ul. Górczewskiej do al. Obrońców Grodna. Prace mają zostać zrealizowane w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy. Ich koszt to ok. 17,8 mln zł. Inwestycja jest ostatnim etapem budowy ciągu drogowego łączącego Al. Jerozolimskie z trasą S8.

Przeznaczony do przebudowy odcinek ul. Lazurowej ma długość ok. 500 m. Powstaną na nim dwie jezdnie – każda z dwoma pasami ruchu. Rozbudowa ul. Lazurowej od ul. Górczewskiej do alei Obrońców Grodna (Trasa S8) stanowi zakończenie – realizowanej od 2013 r. – budowy ciągu drogowego biegnącego przez dzielnice Ursus, Włochy i Bemowo pomiędzy południową a zachodnią częścią obwodnicy Warszawy.

Udogodnienia dla pieszych i rowerzystów

Po zakończeniu prac piesi będą mogli korzystać z chodników lub ciągów pieszo-rowerowych po obydwu stronach drogi. Rozwiązania dla ruchu rowerowego po stronie wschodniej pojawią się pomiędzy ul. Górczewską a ul. Narwik, a po stronie zachodniej wzdłuż całego przebudowywanego odcinka ulicy. Będą to ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo-rowerowe. Na skrzyżowaniu z ul. Narwik zaprojektowane zostało naziemne przejście dla pieszych i przejazd rowerowy z sygnalizacją świetlną.

Dodatkowe latarnie i więcej zieleni

Rozbudowana zostanie też sieć kanalizacji deszczowej, oświetlenie uliczne oraz przystanki autobusowe. W ramach inwestycji posadzonych ma być 95 drzew. Pojawią się także nowe krzewy, byliny oraz trawniki.