null

Lato odpłynie Wisłą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pięć kobiet ubranych po wiejsku, szósta nad nimi, w tle dom drewniany pomalowany na niebiesko

Z okazji zakończenia lata w piątek 23 września Dzielnica Wisła zaprasza na „Nadwiślańską Równonoc” – pożegnanie lata w słowiańskim klimacie. W programie wyjątkowy koncert na drewnianych łodziach, ognisko i wianki.

Tegoroczny sezon nad rzeką upływał pod hasłem re/Wisły – remiksu starego z nowym i współczesnej interpretacji nadwiślańskich zwyczajów. A koniec lata od czasów przedchrześcijańskich był czasem podsumowań, świętem plonów, biesiad i tańca. Dlatego Dzielnica Wisła razem z Warszawskimi Plażowymi zapraszają do wspólnych wspominek i przywoływania ludowych tradycji.

23 września z okazji jesiennej równonocy nad Wisłą zapłonie wielkie ognisko, a warszawiacy i warszawianki jak dawniej będą zaplatać dożynkowe wianki. Zabrzmią także tradycyjne pieśni z Polesia w wykonaniu zespołu Z LASU. Start wydarzenia o godz. 17 na plaży Saskiej.

Mieszkańców czeka także inna muzyczna niespodzianka w bardziej współczesnym wydaniu – wyjątkowy występ LUNY o blasku księżyca.

LUNA słyszy i widzi więcej, ma własne połączenie z kosmosem, z naturą. Jej artystyczne alter ego przenika się z codziennością, czyniąc ją piękniejszą. Kosmiczny pop LUNY to pogranicze teatru, astrologii i czegoś własnego, nie nazwanego. Jak u Leśmiana i Bjork. Na Times Square i w Porcie Czerniakowskim. Najlepiej pod księżycem – mówi Piotr Metz, ambasador Dzielnicy Wisła i gospodarz koncertu.

Równonocny koncert odbędzie się na wodzie, w Porcie Czerniakowskim. Słuchacze będą uczestniczyć w tym wydarzeniu na tradycyjnych, drewnianych łodziach. Bezpłatne wejściówki na muzyczny rejs będą dostępne od 20.09 od godz. 20.00 na stronie rejsy.waw.pl w zakładce Nadwiślańska Równonoc. Liczba miejsc ograniczona.

Swoje działania edukacyjne, rekreacyjne, sportowe czy kulturalne Dzielnica Wisła zawsze łączy z wodą, naturą i żeglugą. Wisła to zawsze punkt wyjścia i inspiracja do różnych wydarzeń realizowanych w ulubionym miejscu warszawianek i warszawiaków. Koncert na równonoc jesienną jest tylko symbolicznym momentem styku sezonów. W żadnym razie nie kończymy spotkań nad Wisłą – wracamy niebawem z propozycjami na zimową rekreację – zapowiada Magdalena Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy.