null

Kwiaty na pętlach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na warszawskich pętlach autobusowych i tramwajowych rośnie kilka tysięcy pięknych i kolorowych kwiatów. Aranżacja kwietników zmienia się wraz z porami roku.

Wiosenne niezapominajki

To była inna wiosna niż zwykle i na pewno szybko o niej nie zapomnimy. Mimo diametralnych zmian w aktywności społecznej nasze służby zrealizowały zaplanowane na ten czas sadzenie kwiatów na pętlach – posadziliśmy prawie 8 tys. tys. bratków i niezapominajek.

Kwiatki, które pojawiły się na warszawskich pętlach, miały również znaczenie symboliczne. Bratki symbolizują troskę i myślenie o kimś. Z kolei niezabudka jest symbolem zakochanych, a wielu z nich pandemia rozłączyła na długie tygodnie. 

Letnie pelargonie

Latem na pętlach królują bujne czerwone i białe begonie oraz pelargonie -  ponad 7,2 tys. kwiatów. To w kalendarzu ogrodniczym również pora sadzenia roślin ozdobnych.

W kompozycjach z begoniami posadzono zielistki, które - jako mało wymagające rośliny - świetnie sprawdzają się w miejskiej przestrzeni. Natomiast na pętli Annopol, obok begonii, rosną purpurowe trawy tworzące kompozycyjne pióropusze.

Całoroczna pielęgnacja

Kolejna zmiana ukwiecenia odbędzie się jesienią. Wtedy na pętlach będziemy podziwiać wrzosy i kapustę ozdobną.

Sezonowe sadzenie kwiatów to tylko jedna z części prac, jakie prowadzimy w zakresie utrzymania zieleni na pętlach komunikacji miejskiej. Regularna pielęgnacja w postaci cięć technicznych, pielenia, nawożenia, koszenia oraz dosadzania dotyczy także drzew i krzewów. 

petla_nowe_bemowo.jpg