null

Kupuj wprost od rolnika

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warzywa na straganie, na pierwszym planie pieczarki
Na straganie w dzień targowy

15 wyodrębnionych wiat na targowisku przy ul. Porajów 1 na Białołęce oraz targowisko przy ul. Krasnobrodzkiej 7 na Targówku – to miejsca, w których warszawianki i warszawiacy będą mogli kupić produkty wprost od rolników.

12 maja Rada m.st. Warszawy wyznaczyła dodatkowe miejsca do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników na terenie m.st. Warszawy.  W ten sposób miasto wypełnia zapisy ustawy „o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników” przyjętej przez Sejm 29 października ubiegłego roku.

Warszawa od lat wspiera drobnych producentów rolnych. Jednym z wymogów ustawy jest zwolnienie rolników w wyznaczonych dniach z opłaty targowej, a Rada m.st. Warszawy, jako jedna z pierwszych w Polsce, zniosła opłatę targową – już od 1 stycznia 2016 r. W mieście od dawna funkcjonują również miejsca, gdzie można kupować żywność prosto od rolników w różne dni tygodnia.

Dzięki nowym lokalizacjom okoliczni mieszkańcy będą mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do świeżej żywności, produkowanej przez lokalnych rolników bez długich łańcuchów dostaw i pośredników.