null

Kulturalny przedszkolak

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie. Prezydent Rafał Trzaskowski podczas spotkania z dziećmi w przedszkolu

Dbamy o rozwój najmłodszych warszawianek i warszawiaków. Dlatego oprócz inwestowania w nowoczesne placówki, dofinansowujemy też ich udział w zajęciach dodatkowych. Od 2023 r. obejmujemy takim wsparciem dzieci w wieku przedszkolnym.

W ramach programu „Kulturalny przedszkolak” zapewnimy każdemu dziecku uczęszczającemu do publicznych przedszkoli w Warszawie dofinansowanie na wyjścia do kin, muzeów czy teatrów. W ten sposób zapewniamy maluchom większy dostęp do placówek kulturalnych i dodatkowe możliwości rozwoju.

Wspólne wyjścia to również ważna część nadrabiania długich miesięcy izolacji w dobie pandemii. A wsparcie finansowe miasta to także ulga dla portfeli warszawskich rodziców w trudnym czasie galopującej inflacji.

„Kulturalny przedszkolak” to kolejny tego typu program skierowany do młodych warszawianek i warszawiaków. Wcześniej podobny program wsparcia przygotowaliśmy dla uczniów warszawskich szkół. Łącznie oboma programami obejmiemy blisko 280 tys. dzieci. Tylko w ostatnim roku na ich realizację przeznaczyliśmy ponad 13,6 mln zł.

Status projektu:

Status projektu - zrealizowany

 

 

Więcej informacji o kulturze w Warszawie: kultura.um.warszawa.pl