null

Która księgarnia jest najfajniejsza?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W sobotę 18 września będą już znani zwycięzcy plebiscytu Ulubiona Księgarnia Warszawy. Już po raz drugi warszawianki i warszawiacy wybierają niezależne miejsca, które ich zdaniem najlepiej zachęcają do czytelnictwa. Przy okazji finału będzie okazja spotkać się, porozmawiać, poczytać i… potańczyć.

Ulubione księgarnie warszawianek i warszawiaków, które otrzymają nagrodę m. st. Warszawy, poznamy podczas otwartego wydarzenia na placu Defilad, przed Teatrem Studio. W programie wieczoru są:

  • godz. 20.00 ogłoszenie wyników plebiscytu Ulubiona Księgarnia Warszawy i wręczenie nagród;
  • koncert Barbary Wrońskiej;
  • potańcówka na placu Defilad.

Finał plebiscytu Ulubiona Księgarnia Warszawy będzie zwieńczeniem Warszawskiego Tygodnia Księgarń i Antykwariatów, który organizujemy w dniach 12-18 września razem ze Staromiejskim Domem Kultury. Partnerami nagrody „Ulubiona Księgarnia Warszawy” są:  Stowarzyszenie Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie, Biblioteka Analiz oraz Polska Izba Książki.

Wspieramy niezależne księgarnie

Księgarnie niezależne to ważne miejsca na kulturalnej mapie stolicy. Zajmują się nie tylko sprzedażą książek, ale też organizują spotkania autorskie, debaty, koncerty, pokazy filmów. W Warszawie jest około stu takich miejsc. Trudny czas pandemii pokazał, jak potrzebne są te lokalne miejsca spotkań i wymiany myśli.

Nagroda m. st. Warszawy „Ulubiona Księgarnia Warszawy” to jedno z działań wspierających stołeczną kulturę. Głosy oddane na ulubione niezależne księgarnie mogą im realnie pomóc. Pięć miejsc z najwyższą liczbą głosów otrzyma tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy” i nagrody pieniężne (łączna pula to 70 tys. zł). Głosowanie w plebiscycie trwa do 12 września.