null

Kto zostanie Najlepszym Sportowcem Warszawy 2021?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
gala olimpijczyków
Autor: UM Warszawa

Już tylko do 15 listopada można zgłaszać kandydatów do plebiscytu za rok 2021 na Najlepszego Sportowca Warszawy, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem warszawskich sportowców i mieszkańców. O tym, kto wygra zadecydują internauci i kapituła plebiscytu. Wyniki zostaną ogłoszone na początku 2022 r.

Kandydatury zbierane są w sześciu kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Sportowiec z Niepełnosprawnościami Roku, Trener Roku, Osobowość Roku, Impreza Roku, Sportowa Drużyna Klubowa Roku. Swoje propozycje mogą zgłaszać stowarzyszenia kultury fizycznej działające w Warszawie.

Zgłoszenia można dostarczyć osobiście do Biura Sportu i rekreacji, albo przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej lub poczty tradycyjnej. Dokładne informacje dotyczące procedury zgłoszeń znajdują się na stronie: sport.um.warszawa.pl/-/zgloszenia-do-plebiscytu. Po zebraniu kandydatur odbędzie się głosowanie internautów oraz posiedzenie kapituły, która zdecyduje o przyznaniu poszczególnych nagród.

Członkowie kapituły to zasłużeni sportowcy oraz osoby od lat zaangażowane w sportowy rozwój Warszawy: Tomasz Majewski (przewodniczący), Dorota Idzi, Robert Korzeniewski, Erwina Ryś-Ferens, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Andrzej Supron, Otylia Jędrzejczak. 

Ubiegłoroczny plebiscyt nieco różnił się od dotychczasowych z powodu panującej pandemii Covid-19. Kapituła plebiscytu dokonała wyboru Najlepszego Sportowca Warszawy 20-lecia spośród zwycięzców kategorii Najlepszy Sportowiec Roku i Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku z ostatnich dwóch dekad. Zwyciężyli: Dariusz Pender – Najlepszy Niepełnosprawny Sportowiec Warszawy 20-lecia oraz Anita Włodarczyk – Najlepszy Sportowiec Warszawy 20-lecia.

W latach 2000-2009 partnerem strategicznym plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy był dziennik Życie Warszawy, jednak od 2010 r. organizatorem plebiscytu jest m.st. Warszawa.