null

Kto w półfinale Warsaw Booster’23?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Karolina Zdrodowska podczas wystąpienia w Centrum Kreatywności Targowa podczas Warsaw Booster.
Karolina Zdrodowska - dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego z Urzędu m.st. Warszawy. | Autor: Szymon Pulcyn

Zakończyła się kolejna faza realizacji miejskiego programu akceleracyjnego Warsaw Booster, który od dekady wspiera i nagradza najbardziej innowacyjne startupy. W grze pozostało 20 zespołów, które mają szansę dostać się do najlepszej trójki.

Dzięki realizacji programu Warsaw Booster miasto wspiera startupy, których produkty i usługi mogą poprawić jakość życia mieszkańców oraz te, które usprawniają usługi publiczne. W tym roku stolica szczególnie stawia na współpracę środowiska biznesowego z samorządem.

Idea „open innovation”, czyli otwartego, nastawionego na współpracę podejścia do procesu tworzenia innowacji, zyskuje coraz więcej zwolenniczek i zwolenników w strukturach miasta. Z roku na rok jednostki miejskie coraz bardziej interesują się nowatorskimi rozwiązaniami proponowanymi przez startupy – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego z Urzędu m.st. Warszawy.

45 startupów zakwalifikowanych do programu przez ostatnie pięć tygodni brało udział w specjalistycznych spotkaniach i warsztatach. Jury wyłoniło teraz najlepszą dwudziestkę. W najbliższych tygodniach zwycięskie zespoły otrzymają indywidualny pakiet wsparcia mentoringowego.

Innowacyjne pomysły dla 9 obszarów

W grze pozostają teraz: 1Strike, Alpha Powders, AptaMed, AutonomyNow, Career Space, ElmoHubs, Garbage Collector, GetVision, GoFreegan, Hotels Audit, HydroHub, Kraftly, Litio, Modino.io, NanoSci, pinmercy.com, Pd Meds, QPER, Urinergy i Waste24.

Wdrażają one innowacyjne produkty i usługi oparte o najnowsze technologie. Działają one w obszarach takich jak:

  • diagnostyka medyczna, ochrona zdrowia i rehabilitacja,
  • ochrona środowiska,
  • usługi komunalne i gospodarka odpadami,
  • cyberbezpieczeństwo,
  • mobilność i bezpieczeństwo w ruchu drogowym,
  • handel detaliczny, hotelarstwo,
  • energetyka i odnawialne źródła energii,
  • rynek pracy i networking gospodarczy,
  • druk 3D.

Po zakończeniu obecnej fazy programu 19 października wyłonionych zostanie 10 najlepszych projektów, które będą mieć szansę na zwycięstwo. Finał tegorocznej edycji Warsaw Booster odbędzie się 12 grudnia, a trzy zwycięskie projekty otrzymają nagrody finansowe w wysokości 45 tys. zł, 30 tys. zł i 12,5 tys. zł.

Plansza z nazwami 20 półfinałowych startupów Warsaw Booster

 

 

Co to jest Warsaw Booster?

Warsaw Booster to jedyny w Polsce, ale również w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, cyklicznie realizowany miejski program akceleracyjny, który wspiera młode firmy technologiczne oraz twórców w doskonaleniu kompetencji biznesowych.

Realizowany od 2015 roku program stanowi ważny element warszawskiego ekosystemu innowacji. To przestrzeń, gdzie innowacyjność i kreatywność spotykają się z praktyczną wiedzą i doświadczeniem. Służy też do wymiany kontaktów i pozyskiwania nowych rozwiązań. Przez ostatnie dziewięć edycji programu z akceleracji skorzystało 380 podmiotów, a miasto współpracowało z ponad setką partnerów biznesowych.

Tegoroczna edycja Warsaw Booster to kontynuacja kompleksowego wsparcia miasta dla innowacyjnych przedsiębiorców w rozwoju ich przedsięwzięć. Twórcom programu zależy, aby startupy odnalazły w programie miejsce, gdzie będą mogły rozwijać swoje projekty i umiejętności, zdobywać cenne wskazówki od doświadczonych mentorów oraz nawiązywać wartościowe relacje z innymi uczestnikami.

Program – na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy – realizuje konsorcjum trzech fundacji: Fundacja Startup Hub Poland (SHP), Fundacja Koalicja na rzecz Polskich Innowacji (KPI) oraz Fundacja Mobile Open Society Through Technology (MOST).

Więcej informacji na stronie programu Warsaw Booster.