null

Kto otrzyma Nagrodę Literacką za 2023?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Już tylko do końca stycznia warszawiacy i warszawianki mogą zgłosić swoje ulubione książki do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy za 2023 r. Wyróżnienia zostaną przyznane w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej, komiks i powieść graficzna.

Wiem, że warszawianki i warszawiacy kochają czytać, z czego bardzo się cieszę i zachęcam Państwa nie tylko do rozwijania tej pasji, ale także do zgłaszania swoich ulubionych pozycji z minionego roku do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy – powiedziała zastępczyni prezydenta Aldona Machnowska-Góra.

Publikacje, spośród których jury nominuje, a później wybiera laureatki i laureatów, mogą zgłaszać czytelnicy, przedstawiciele wydawnictw, księgarń i bibliotek. Służy do tego specjalny formularz. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca stycznia. 

Warszawa nagradza   

Nagroda Literacka Warszawy jest przyznawana w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej oraz komiks i powieść graficzna. Jury konkursu decyduje również o tym, do kogo trafi tytuł warszawskiego twórcy lub warszawskiej twórczyni przyznawany za całokształt twórczości. 

Skład jury 

Jury Nagrody Literackiej pracuje w składzie: Justyna Sobolewska (przewodnicząca), Maciej Jakubowiak (sekretarz), Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Piotr Sadzik, Agnieszka Sowińska i Karolina Szymaniak. 

Organizator i partnerzy 

Warszawa jest organizatorem konkursu i fundatorem nagród pieniężnych. Nagrodę Literacką wspierają portale czytelnicze Lubimyczytać.pl i Booklips.pl (patroni medialni) oraz internetowy magazyn kulturalny Dwutygodnik.com, który ponownie został partnerem projektu.  

Więcej informacji o Nagrodzie Literackiej znajduje się na stronie kultura.um.warszawa.pl.