null

Kto najwięcej zdziałał w 3. sektorze?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupka ludzi na ciemnej scenie odbiera nagrodę S3KTOR (czyli Sektor) 2022
Autor: Grzegorz Kołacz

Zbliża się finał kolejnej edycji w miejskim konkursie S3KTOR. Tylko do 30 kwietnia trwa internetowe głosowanie na Nagrodę Mieszkańców za najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową.

Od 2010 roku miasto organizuje konkurs S3KTOR, aby podziękować organizacjom pozarządowym za inicjatywy podejmowana na rzecz miasta, jego mieszkanek i mieszkańców. Jedną z nagród przyznają warszawianki i warszawiacy.

Nagroda Mieszkańców

Mieszkańcy mogą wskazać jedną z 95 wytypowanych inicjatyw. Wszystkie są opisane na stronie internetowej konkursu S3KTOR. Po zapoznaniu się z inicjatywami można zaznaczyć tę, którą chce się nagrodzić i jednym kliknięciem oddać na nią głos. Formularz będzie aktywny do 30 kwietnia.

W związku z wojną w Ukrainie, w tegorocznej edycji konkursu, obok inicjatyw, którymi organizacje pozarządowe na co dzień wspierają mieszkańców, w zestawieniu znalazło się również dużo działań na rzecz uchodźców zza naszej wschodniej granicy. Wśród zgłoszonych inicjatyw znajdują się projekty edukacyjne, kulturalne, społeczne, czy sportowe. Są działania dla dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów oraz osób potrzebujących pomocy, jak również dla zwierząt. Głos można oddać na koncerty, zawody, treningi, warsztaty, czy spacery.

Wśród zgłoszeń dotyczących pomocy dla uchodźców z Ukrainy znalazł się m.in. portal mapujący tę pomoc, akcja dostarczania wózków osobom z niepełnosprawnościami, punkty weterynaryjne na dworcach, asysta medyczna, przedszkola, świetlice i szkoły dla ukraińskich dzieci, zajęcia integracyjne, edukacyjne, wsparcie w znalezieniu mieszkania czy pracy.

Zwycięzcy konkursu

Laureat Nagrody Mieszkańców otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych oraz neon Konkursu S3KTOR.

W konkursie S3KTOR zostaną przyznane również trzy nagrody w kategorii podstawowej – dla najlepszej warszawskiej inicjatywy pozarządowej oraz nagroda za całokształt działalności Grand S3KTOR 2022. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni podczas gali 30 maja 2023 roku.

W ubiegłorocznej, 12. edycji konkursu zwyciężyli:

  • I miejsce - Polskie Towarzystwo Fizyczne za Letnią Szkołę Fizyki.
  • II miejsce - Fundacja Zwalcz Nudę za inicjatywę WIDZĘ – REAGUJĘ – ZMIENIAM.
  • III miejsce - Stowarzyszenie Warszawski Hackerspace za Społeczne sieci wsparcia na Muranowie.
  • Nagrodę Mieszkańców zdobyła Fundacja Dobrych Inicjatyw za inicjatywę #PaczkaDlaSeniora.
  • Nagrodę za całokształt Grand S3KTOR zdobyła zaś Fundacja SYNAPSIS.

Partnerami konkursu są Tramwaje Warszawskie, portal warszawa.ngo.pl, Służewski Dom Kultury oraz Stołeczna Estrada.

Więcej informacji na facebookowym profilu konkursu. Podsumowanie ubiegłorocznej edycji można znaleźć na miejskiej stronie internetowej.