null

Konkurs S3KTOR – poznaliśmy zwycięzców 6. edycji

Drukuj otwiera się w nowej karcie
R. Motyl
R. Motyl. Laureaci konkursu S3KTOR 2015

Miasto Stołeczne Warszawa po raz szósty zorganizowało konkurs na najlepszą inicjatywę pozarządową realizowaną w 2015 roku na rzecz stolicy. Zgłoszono 119 inicjatywy, 40 otrzymały nominację, a 9 dostało S3KTOR-a. Niektóre projekty nagrodzono podwójnie, a nawet potrójnie.

Była to już szósta edycja konkursu.  W dziesięciu kategoriach, takich jak edukacja, sport czy kultura, które były realizowane przez organizacje pozarządowe w roku 2015 zastało zgłoszonych 119 inicjatyw. Najwięcej w kategoriach: „Kultura i Sztuka” oraz „Projekty wielowymiarowe”.

W wyniku oceny przeprowadzonej przez merytoryczne biura i urzędy dzielnic m.st. Warszawy, w porozumieniu z komisjami dialogu społecznego oraz dzielnicowymi komisjami dialogu społecznego, do nagrody głównej nominowane zostały 40 inicjatywy w dziewięciu kategoriach.

Członkowie Kapituły po długich rozmowach wskazali po jednym zwycięskim projekcie w  każdej z 9 kategorii konkursowych. W tym roku nie został wskazany laureat w kategorii Sport i Rekreacja.

Spośród 40 nominowanych inicjatyw, decyzją Kapituły uhonorowano projekt, który mógłby wpisać się w wiele kategorii. Ta nowatorska inicjatywa została zrealizowana z dużą dozą poczucia humoru (bo kto by pomyślał, że w Warszawie są jakiekolwiek szczyty do zdobycia), a do tego organizatorom udało się zmotywować uczestników zarówno do ruchu, jak i przekazania pieniędzy na cele charytatywne. – powiedział podczas uroczystej gali wiceprezydent Jarosław Jóźwiak wręczając Nagrodę Grand Prix Konkursu S3KTOR 2015 Fundacji Rak’n’Roll za inicjatywę „Korona Warszawy”.

LAUREACI S3KTOR 2015

 • w kategorii „edukacja” otrzymała Fundacja Humanity in Action Polska za inicjatywę Spotkanie przez duże „S”
 • w kategorii „ekologia i środowisko przyrodnicze” otrzymało Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S. za inicjatywę „Pasieka Edukacyjna”.
 • w kategorii „kultura i sztuka” otrzymała Fundacja Teatr Akt za inicjatywę „Plaża Kozia Górka” 
 • w kategorii „projekty społeczne” otrzymało Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza” za inicjatywę „Krąg wsparcia osób z niepełnosprawnością intelektualną”
 • w kategorii „projekty wielowymiarowe” otrzymała Fundacja Rak’n’Roll za inicjatywę „Korona Warszawy”
 • w kategorii „przestrzeń miejska” otrzymała Fundacja Social Wolves za inicjatywę „Śmieci na wysokości”
 • w kategorii „społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka” otrzymało Stowarzyszenie Lambda Warszawa za inicjatywę „Hostel interwencyjny dla osób LGBT” 
 • w kategorii „społeczność lokalna” otrzymało Stowarzyszenie Przyjaźni PS za inicjatywę „Archiwum Społeczne Osiedla Przyjaźń”
 • w kategorii „zdrowie” otrzymała Fundacja „Zobacz… JESTEM” za projekt „Nie jestem sam”.
 • Nagrodę mieszkańców Warszawy (głosowanie internetowe) otrzymała Fundacja Humanity in Action Polska za inicjatywę „Spotkanie przez duże S” (druga nagroda)
 • Nagrodę portalu ngo.pl otrzymała Fundacja Social Wolves za inicjatywę „Śmieci na wysokości” (druga nagroda)
 • Nagrodę Specjalną otrzymała Fundacja Social Wolves za inicjatywę „Śmieci na wysokości” (trzecia nagroda)
 • Nagrodę Grand Prix otrzymała Fundacja Rak’n’Roll za inicjatywę „Korona Warszawy” (druga nagroda)

Więcej informacji na temat konkursu na stronie internetowej lub profilu facebookowym.

Konkurs S3KTOR, organizowany przez m.st. Warszawa to okazja do pokazania i wypromowania najlepszych inicjatyw podjętych przez organizacje pozarządowe. Cieszy się niesłabnącą popularnością wśród organizacji – do tej pory w sześciu edycjach konkursu wzięło udział 876 projektów, z których nominowano łącznie do Nagrody Głównej 234. Zgłoszone pomysły cieszyły się dużą popularnością, warszawiacy do tej pory w sumie oddali 32 483 głosów.

Dziesięć różnorodnych kategorii, w których można zgłaszać inicjatywy sprawia, iż w konkursie może wziąć udział praktycznie każda organizacja działająca na rzecz mieszkańców miasta. Są to między innymi: edukacja, ekologia i środowisko przyrodnicze, kultura i sztuka, projekty społeczne, przestrzeń miejska, społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka, społeczność lokalna, sport i rekreacja, zdrowie, a także kategoria projekty wielowymiarowe, która skupia wszystkie inicjatywy, które wykraczają poza jedną kategorię konkursową.

Gala szóstej edycji konkursu S3KTOR odbyła się w zajezdni tramwajowej na Woli. fot. R. Motyl
Zobacz galerię (12 zdjęć)
Gala szóstej edycji konkursu S3KTOR odbyła się w zajezdni tramwajowej na Woli. fot. R. Motyl
Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy podczas gali konkursu S3KTOR. fot. R. Motyl
Rozdanie nagród w kategorii "Edukacja" konkursu S3KTOR. fot. R. Motyl
Członkowie Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych. Złota Kaczka podczas gali S3KTOR 2015. fot. R. Motyl
Galę S3KTOR 2015 uświetniły również występy artystyczne. fot. R. Motyl
Gala rozdania nagród konkursu S3KTOR 2015. fot. R. Motyl
Gala rozdania nagród konkursu S3KTOR 2015. fot. R. Motyl
Gala rozdania nagród konkursu S3KTOR 2015. fot. R. Motyl
Nagrodę Grand Prix otrzymała Fundacja Rak’n’Roll za inicjatywę „Korona Warszawy”. fot. R. Motyl
Nagrodę Grand Prix otrzymała Fundacja Rak’n’Roll za inicjatywę „Korona Warszawy”. fot. R. Motyl
Fundacja Rak’n’Roll zdobywcy dwóch nagród w konkursie S3KTOR 2015. fot. R. Motyl