null

Konkurs na prowadzenie bosmanatu w porcie Czerniakowskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Organizacje z ciekawymi pomysłami na działania realizowane w porcie Czerniakowskim mogą zgłaszać się do konkursu dotacyjnego na prowadzenie tej przestrzeni. Na działania animacyjne, edukacyjne oraz administrowanie portem w najbliższych latach można otrzymać blisko pół miliona zł.

Zwycięska organizacja będzie opiekować się portem do końca listopada 2018 r. W ramach prowadzonej tam działalności będzie administrować tym terenem, udostępniać go zainteresowanym, prowadzić działania edukacyjne związane z warszawską Wisłą i wypoczynkiem nad i na wodzie.

- Chcemy, by bosmanat w porcie Czerniakowskim stał się jednym z najważniejszych punktów inspirujących do działania nad Wisłą. Dlatego oprócz funkcji czysto administracyjnej, będziemy oceniać program działań na rzecz ożywienia tej przestrzeni i zachęcenia warszawiaków do korzystania z jej możliwości – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

W ostatnich latach port Czerniakowski przeszedł kompleksowy remont. Wykonano wiele niezbędnych prac, które poprawiły nie tylko komfort korzystania z tej przestrzeni, ale także pozwoliły zapewnić bezpieczeństwo jej użytkowników. Basen portowy został oczyszczony i pogłębiony, by mogły w nim cumować różne jednostki pływające. Wzmocniona została skarpa, która bardzo ucierpiała podczas wysokiej wody w 2010 r. Do nabrzeży doprowadzone zostały również podstawowe media – można podłączyć się do węzła wodno-kanalizacyjnego. Od tego sezonu będzie też można korzystać z nowych pomostów, które ułatwią cumowanie. W bezpośrednim sąsiedztwie portu znajduje się stacja miejskiego roweru publicznego Veturilo.

Oferty można składać do 17 marca (Centrum  Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, ul. Senatorska 27).

Szczegółowe wytyczne dla zainteresowanych konkursem oraz niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie internetowej konkursu.