null

Konieczne zmiany w ruchu związane z wizytą prezydenta Bidena

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Prezydent Rafał Trzaskowski w rozmowie z dziennikarką w specjalnym sztabie w Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa w czasie wizyty Joe Bidena.
Prezydent Rafał Trzaskowski w Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa w czasie wizyty Joe Bidena. | Autor: Ewelina Lach

Prezydent Rafał Trzaskowski powołał w Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa specjalny sztab, który koordynuje pracę wszystkich służb miejskich podczas wizyty prezydenta USA. Dzisiaj mieszkańcy muszą być przygotowani na duże zmiany w organizacji ruchu i w kursowaniu autobusów i tramwajów. Przed południem wyłączone z ruchu zostały główne arterie w centrum miasta. Zalecanym środkiem transportu jest metro.

Praca sztabu i koordynacja miejskich służb

Prezydent Joe Biden spędza u nas aż dwa dni, co nie zdarzyło się chyba nigdy wcześniej. Również to pokazuje, że obecna wizyta ma ogromne znaczenie historyczne. Warszawa jest na nią dobrze przygotowana. Obecność Prezydenta USA jest nie tylko potwierdzeniem gwarancji bezpieczeństwa, ale też ukłonem dla całego społeczeństwa polskiego za olbrzymi wysiłek włożony w pomoc uchodźcom i  przypomnienie o tym, jaką wartość ma demokracja – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Podczas spotkania, które odbyło się dzisiaj w Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy, specjalny sztab zaplanował działania związane z wizytą prezydenta Bidena w stolicy.

Współpracujemy ze wszystkimi służbami, obserwujemy stołeczne ulice, czuwamy nad bezpieczeństwem. Ogromne podziękowania należą się warszawiankom i warszawiakom za to, że wsłuchali się w nasze komunikaty – dodaje prezydent Rafał Trzaskowski.

Zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu pojazdów WTP

Od południa zamknięta jest Trasa W-Z (na odcinku – Al. „Solidarności” i Most Śląsko-Dąbrowski – na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Targowej), a także Wisłostrada (na odc. od mostu Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego).

Wszyscy są proszeni o stosowanie się ściśle zaleceń służb kierujących ruchem.

Autobusy zostały skierowane na trasy objazdowe – szczegóły na stronie WTP w relacji na żywo. Zamknięte dla tramwajów pozostają również (do odwołania) al. Jerozolimskie i ul. Marszałkowska. Szczegółowe trasy objazdowe na stronie WTP.

Stołeczny ratusz zachęca do korzystania z metra oraz pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Na wszystkich połączeniach na terenie miasta honorowane są bilety ZTM.

W dniu 21 lutego zawieszone zostaje kursowanie linii 13. Do jutra (22 lutego) zmienione zostają trasy linii autobusowych: 117, 507, 178, 518, 521.

Zawieszone jest funkcjonowanie przystanków EMILII PLATER 01, 02 i 03, w pobliżu hotelu Marriott, gdzie jak zazwyczaj w stolicy, zatrzymał się amerykański prezydent. 

O wszystkich zmianach w komunikacji informujemy na stronie internetowej WTP oraz na profilach na Facebooku i Twitterze.

Spotkanie z mieszkańcami

Dzisiaj, o godz. 17:30, prezydent Joe Biden spotka się z mieszkańcami stolicy w Ogrodach Zamku Królewskiego. Organizatorem wydarzenia jest ambasada USA (udział tylko po rejestracji na stronie internetowej i uzyskaniu potwierdzenia). Bramki zostaną otwarte o godzinie 14:00. Należy spodziewać się kontroli bezpieczeństwa. Na przemówienie najlepiej dojechać środkami transportu miejskiego i dojść pieszo od strony Wybrzeża Gdańskiego.