null

Koniec prac na rondzie Tybetu i przy Dworcu Zachodnim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wyświetlacze na przystankach tramwajowych sygnalizują czas przyjazdu tramwaju
Autor: Tramwaje Warszawskie

Przez całe wakacje tramwajarze pracowali na rondzie Tybetu nad połączeniem nowych odcinków torów, które powstają w ramach trasy na Kasprzaka. W poniedziałek 4 września skrzyżowanie znów będzie przejezdne. Dzień wcześniej kolejarze udostępnią kierowcom wszystkie jezdnie w tunelu przy Dworcu Zachodnim.

Rondo Tybetu znów przejezdne

Spore zmiany, w pierwszych dniach września, czekają kierowców i pasażerów Warszawskiego Transportu Publicznego na Woli. Wykonawca linii tramwajowej na Kasprzaka wykorzystał wakacje do prac na skrzyżowaniu z aleją Prymasa Tysiąclecia. Plac budowy zajął środek skrzyżowania i jezdnie pod wiaduktami trasy.

W niedzielę 3 września budowniczowie zaczną wdrażanie nowej organizacji ruchu na kolejnych skrzyżowaniach z ulicą Kasprzaka – u zbiegu z aleją Prymasa Tysiąclecia oraz ulicami Bema i Grabowską. W poniedziałek po porannym szczycie kierowcy będą już jeździć według nowej, czasowej organizacji ruchu. Samochody i autobusy miejskie tak jak dawniej pojadą na wprost przez rondo.

Tramwajarze pracują jeszcze na dalszym odcinku nowej trasy. Składy jadące ulicami Wolską i Połczyńską dojeżdżają z jednej strony w pobliże skrzyżowania z aleją Prymasa Tysiąclecia, a z drugiej w okolice cmentarza Wolskiego. Tam zmieniają kierunek jazdy korzystając ze specjalnego rozjazdu.

Tunel przy Dworcu Zachodnim

Na sytuację kierowców, jadących aleją Prymasa Tysiąclecia, wpłynie także zakończenie prac w tunelu przy Dworcu Zachodnim. Kolejarze wykorzystali wakacje do prac w jednej z naw obiektu, która w tym czasie była zamknięta. Budowniczowie deklarują, że od niedzieli 3 września kierowcy będą mogli znowu korzystać ze wszystkich jezdni w remontowanym tunelu.

Tramwaje wracają na Puławską...

Od poniedziałku, 4 września, ruch wróci także na ulicę Puławską. Tego dnia na mokotowską arterię wrócą zarówno tramwaje, jak i samochody.

Kierowcy znów do dyspozycji będą mieli obie jezdnie. W kierunku centrum będą mieli dwa pasy, którymi pojadą do ulicy Waryńskiego – nadal będą zamknięte ulice Goworka i Spacerowa oraz przejazd do placu Unii Lubelskiej. W stronę Ursynowa będzie jeden pas, a od Olszewskiej wróci cała szerokość jezdni. Od poniedziałku na Puławską i Marszałkowską wrócą także składy linii 4, 10 i 18.

... i na Górczewską

Na Bemowie trwa budowa kolejnego odcinka linii metra M2. W wakacje, w sąsiedztwie pętli tramwajowej, rozpoczęły się prace przy konstrukcji łącznika pod jezdniami ulicy Górczewskiej. Przeprowadzenie tych prac na tym etapie inwestycji pozwoli w przyszłości wykonać niezbędne roboty metodą bezwykopową, a sam plac budowy będzie zabezpieczony przed zalaniem i zanieczyszczeniem.

Z powodu prac trzeba było zamknąć torowisko wzdłuż ulicy Górczewskiej, a tramwaje nie jeżdżą od skrzyżowania z Powstańców Śląskich do pętli Os. Górczewska. W połowie września ruch tramwajów w tamtym rejonie zostanie przywrócony.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.