null

Koncert Red Hot Chili Peppers – dojazd i powrót

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok na sadion PGE Narodowy w nocą. Na pierszym planie stacja SKM Warszawa Stadion.

Kalifornijskie Papryczki a wraz z nimi Iggy Pop i The Mars Votla już w środę, 21 czerwca, wystąpią na PGE Narodowym. Obok największych hitów fani usłyszą także utwory z dwóch ostatnich albumów grupy Red Hot Chili Peppers. W drodze na stadion najlepiej skorzystać z komunikacji publicznej. Wjazd na Saską Kępę dla pojazdów indywidualnych będzie czasowo ograniczony.

W czasie środowego koncertu fani kapeli będą bawić się między innymi przy utworach z dwóch ubiegłorocznych albumów zespołu, czyli „Unlimited Love” oraz „Return of the Dream Canteen”. Być może pojawią się też hity, które rozsławiły grupę. Polscy sympatycy grupy z pewnością ucieszyliby się słysząc „Californication” czy „Under the Bridge”. Wcześniej na warszawskiej scenie wystąpią także Iggy Pop oraz zespół The Mars Volta.

Dojazd na koncert

Najlepiej na stadion PGE Narodowy dojechać metrem. Sprawny dojazd zapewnią także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich oraz tramwaje kursujące mostem Poniatowskiego.

O godzinie 16:30 ograniczany zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godz. 21:00 wyłączone z ruchu indywidualnego będą obszary ograniczone: aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodowa, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Wał Miedzeszyński, Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Bez zmian będą tu kursowały również autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Podobne ograniczenia będą wprowadzane również podczas kolejnych koncertów na PGE Narodowym, gdzie wystąpią: Beyoncé (27-28 czerwca), Harry Styles (2 lipca) oraz P!nk (16 lipca).

W zależności od aktualnej sytuacji policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia ulicy Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godz. 16:30 do zakończenia rozwozu uczestników koncertu (około godz. 23:30), autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane linie: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125 i 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 aleją Zieleniecką.

Natomiast autobusy E-1 zostaną skierowane przez most Świętokrzyski do stacji metra Centrum Nauki Kopernik.

Powrót z widowiska

Jeśli po zakończeniu wydarzenia, około godz. 22:30, duża grupa uczestników koncertu będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

W przypadku wyłączenia przeprawy z ruchu, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 – po stronie śródmiejskiej – skończą trasy na pętli plac Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Linia 22, na lewym brzegu Wisły, pojedzie z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza. Natomiast po drugiej stronie będzie kursować w pętli: Wiatraczna – ... – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Wiatraczna.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: Plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Piękna – Aleje Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – aleja Waszyngtona – Wiatraczna.

Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521 oraz N24, N22 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Najwygodniej wrócić WTP

Po zakończeniu koncertu na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 509. Z ronda Waszyngtona (odpowiednio z przystanków 03 i 04) będzie można nimi pojechać w kierunku Gocławia i Winnicy.

Zwiększona zostanie także częstotliwość kursowania linii metra M2 – zarówno w stronę stacji Bemowo, jak i Bródno.

Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie Gocławek - ... - aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka, pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Natomiast składy linii 26 z alei Zielenieckiej będą jeździły w kierunku Metra Młociny.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ograniczenia_w_ruchu_PGE_Narodowy - mapka.