null

Kolejny nowy żłobek na Woli – rozwój bezpłatnej opieki w stolicy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: UM Warszawa

Powstaje kolejny żłobek w ramach programu darmowej opieki żłobkowej prowadzonego w Warszawie. Podczas dzisiejszej wizyty na Woli prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, radni i przedstawiciele dzielnicy uroczyście podpisali akt erekcyjny. W stolicy obecnie działają 74 miejskie placówki. W samej Dzielnicy Wola budowane są kolejne dwa żłobki.

Nasz program żłobkowy okazał się strzałem w dziesiątkę. Zależy nam na tym, by kobiety mogły jak najszybciej wracać na rynek pracy i stąd pomysł na darmowe żłobki. Warszawa jest jedynym miastem w Polsce, które zapewnia bezpłatną opiekę dla ponad 16 tys. maluchów, z czego na samej Woli prawie tysiąc. Jednak program wciąż rozwijamy i budujemy kolejne nowoczesne placówki, wszystko po to by wspierać warszawskie rodziny – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy

Nowy żłobek przy ul. Kasprzaka

Prezydent Rafał Trzaskowski wraz z radnymi m.st. Warszawy Mariuszem Budziszewskim i Tomaszem Sybilskim oraz burmistrzem Dzielnicy Wola Krzysztofem Strzałkowskim wmurowali dzisiaj kamień węgielny pod nowy żłobek. Przy ul. Kasprzaka 1/3 powstaje dwukondygnacyjna, 6-oddziałowa placówka dla 150 małych warszawianek i warszawiaków.

Budynek będzie w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb małych dzieci. Do dyspozycji najmłodszych będzie 6 sal z dziecięcymi toaletami, szatniami, nowoczesną kuchnią,  wózkarnią i placem zabaw. Żłobek, którego koszt budowy to ponad 15 milionów złotych będzie gotowy w pierwszej połowie 2024 r. Na Woli powstaje teraz jeszcze jedna tego typu placówka przy ul. Ludwiki.

O warszawskim programie żłobkowym

Stolica dba o najmłodszych warszawiaków i wspiera ich rodziców, dlatego Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce, zapewnia bezpłatną opiekę dla dzieci do lat trzech.

W Warszawie działają 74 żłobki, 12 mini-żłobki i 27 Punkty Dziennego Opiekuna, które łącznie opiekują się ponad 16 tysiącami dzieci.

Z badań wynika także, że jakość świadczonej opieki jest najwyższa w Polsce. Potwierdzają to rodzice – aż 96% jest zadowolonych i bardzo zadowolonych z opieki żłobkowej w Warszawie.

Program wciąż jest rozwijany. Do końca br. planowane jest uruchomienie  około 600 nowych miejsc opieki w 5 żłobkach w dzielnicach: Bemowo, Targówek, Wola i Białołęka. Natomiast w 2024 r. planowane jest udostępnienie kolejnych  600 miejsc w 4 żłobkach na terenie Targówka, Woli, Wawra i Ochoty.

Trwa cykl całodziennych wizyt prezydenta w poszczególnych dzielnicach pod hasłem „Porozmawiajmy o ...”  Dzisiaj prezydent Rafał Trzaskowski spotyka się z mieszkańcami Woli, która bardzo zmieniła się w ostatnich latach. Rafał Trzaskowski odwiedził dzisiaj m.in. placówki ochrony zdrowia i instytucje kultury, rozmawiał z młodzieżą, seniorami i przedsiębiorcami. O 18.00 rozpocznie się otwarte spotkanie w Hali Sportowej „Koło” przy ul. Obozowej 60. Prezydent zaprasza wszystkich mieszkańców i mieszkanki dzielnicy.