null

Kolejne zmiany w ruchu na Kondratowicza

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Przestrzenny stojak informacyjny w formie kwadratu z napisem "Przebudowa ulicy Kondratowicza".

Metamorfoza ulicy Ludwika Kondratowicza na Targówku konsekwentnie postępuje – udostępniane są tu kolejne odcinki przebudowanej arterii. Już w poniedziałek, 21 listopada, kierowcy będą mogli przejechać całą długością południowej jezdni tej drogi. Zanim to jednak nastąpi, pasażerów autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego czekają trzydniowe zmiany związane z frezowaniem skrzyżowania ul. Kondratowicza i Chodeckiej.

Dwujezdniowa ulica Kondratowicza przeobraża się w „aleję tysiąca drzew”. Do rosnących tam wcześniej trzystu drzew i ok. dwustu kolejnych – posadzonych przez Metro Warszawskie – Zarząd Dróg Miejskich dosadzi 491. Ale zieleń to tylko część zmian. Na przebudowie zyskają wszyscy uczestnicy ruchu. Z myślą o bezpieczeństwie pieszych zostaną wybudowane sygnalizacje świetlne na pięciu przejściach. W planach jest remont chodników, a cykliści będą poruszać się nowymi drogami rowerowymi – po obu stronach jezdni. W wyniku rewitalizacji parkowanie w tym rejonie zostanie uporządkowane, zwiększy się też przepustowość ulicy, co pozwoli kierowcom korzystać z niej w sposób o wiele bardziej komfortowy niż wcześniej. Całość uzupełni montaż nowoczesnego oświetlenia z oprawami ledowymi.

Dotychczas mieszkańcy mogli dostrzec efekty zmian w rejonie nowo otwartej stacji Bródno. Dla kierowców udostępniony został fragment ulicy Kondratowicza od Rembielińskiej do Łabiszyńskiej oraz od Szpitala Bródnowskiego do ul. św. Wincentego. Intensywne prace remontowe w ostatnich tygodniach toczyły się także na ul. Chodeckiej. Z powodu prac tą ulicą mogły kursować wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej.

Trzydniowe zamknięcie skrzyżowania ul. Chodeckiej i Kondratowicza

W najbliższych dniach drogowcy ułożą ostatnią warstwę asfaltu na skrzyżowaniu ulic Kondratowicza i Chodeckiej. Z tego powodu w czwartek, 17 listopada, od ok. godz. 22:00 całkowicie zamknięta będzie ul. Chodecka pomiędzy ul. Bolivara a Suwalską. Objazdy będą prowadziły ulicami: Wyszogrodzką – Rembielińską – Kondratowicza – Łabiszyńską – Łojewską.

W czasie prac, na odcinku na wschód od ul. Łabiszyńskiej, mieszkańcy budynków położonych po północnej stronie ul. Kondratowicza będą mieli zapewniony dojazd do posesji. Kierowcy będą mogli tu pojechać jednym pasem ul. Kondratowicza do wjazdu przy budynku 27b.

Weekendowe objazdy autobusów

Z powodu robót, od piątku (autobusy nocne od nocy z 17 na 18 listopada) do niedzieli (autobusy nocne do nocy z 20 na 21 listopada) autobusy linii 112, 114, 169, 409, 414, 500, N02, N14, N64 pojadą trasami objazdowymi, przebiegającymi ulicami Wyszogrodzką i Rembielińską:

112: CH MARKI – ... – Matki Teresy z Kalkuty – Chodecka – Wyszogrodzka – Rembielińska – L. Kondratowicza – Bazyliańska – ... – NOWE BEMOWO / KAROLIN;

114: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – L. Kondratowicza – Rembielińska – Bartnicza – P. Wysockiego – ... – MŁOCINY-UKSW;

169, 409, 500: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – L. Kondratowicza – Rembielińska – Wyszogrodzka – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – i dalej swoimi trasami;

414: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – L. Kondratowicza – Rembielińska – Bartnicza – P. Wysockiego – ... – SZCZĘŚLIWICE;

N02: METRO MŁOCINY – ... – most gen. S. Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – L. Kondratowicza – Rembielińska – Wyszogrodzka – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – ... – MARYSIN;

N14: OLESIN – ... – Białołęcka – Kopijników – Łabiszyńska – L. Kondratowicza – Rembielińska – Bartnicza – P. Wysockiego – ... – DW. CENTRALNY;

N64: MARCELIN – ... – Marywilska – Toruńska – Krasnobrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska –  L. Kondratowicza (powrót: L. Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Marywilska) – Rembielińska – Bartnicza – P. Wysockiego – ... – DW. CENTRALNY.

Kolejny odcinek ul. Kondratowicza dostępny po weekendzie

W niedzielę, 20 listopada, po godz. 22:00 na ul. Kondratowicza zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. W pełni przejezdne będą już obie jezdnie ul. Kondratowicza – na odcinku od Chodeckiej do św. Wincentego oraz między Łabiszyńską, a Chodecką, w stronę Szpitala Bródnowskiego.

Normalny ruch wróci także na ul. Chodecką, ale nie będzie można z niej skręcić w Kondratowicza w kierunku Łabiszyńskiej. Północna jezdnia ul. Kondratowicza na odcinku od Chodeckiej do Łabiszyńskiej będzie nadal zamknięta. Ruch w kierunku Łabiszyńskiej będzie kierowany na objazd ulicami: Chodecka – Wyszogrodzka – Rembielińska lub Łojewska – Łabiszyńska. Otwarta będzie południowa jezdnia ul. Kondratowicza – pomiędzy Łojewską a Chodecką. To właśnie nią będzie można dojechać do posesji położonych po północnej stronie ulicy – tak jak dotychczas. Harmonogram robót zakłada otwarcie wszystkich jezdni Kondratowicza do końca 2022 r. Ostatnie prace, inne niż drogowe – związane m.in. z zielenią, zostaną ukończone w pierwszej połowie 2023 r.

Od poniedziałku już łatwiej

Zmiany na ul. Kondratowicza wiązać się będą także z modyfikacją układu linii komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 21 listopada, autobusy linii 112, 126, 145, 156, 199, 212, 245 w rejonie Bródna rozpoczną kursowanie na stałych trasach, zaplanowanych po otwarciu nowych stacji metra.

Na trasy sprzed budowy metra, przebiegające bezpośrednio ulicami św. Wincentego i Kondratowicza, wrócą – w obu kierunkach – autobusy linii 409 i 500 oraz 169 w kierunku Dworca Wschodniego i N02 w kierunku Marysina. Na trasach objazdowych pozostaną autobusy w kierunku: Bródna Podgrodzie – autobusy 169 oraz w kierunku Młocin – autobusy linii N02. Przestaną kursować autobusy linii 269 – osiedle Podgrodzie zyska sprawne połączenie ze stacjami metra Bródno i Kondratowicza oraz innymi liniami autobusowymi.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Plan zmiany organizacji ruchu w związku z pracami na ul. Kondratowicza. Zmiany w dniach 18-21 listopada.
Zobacz galerię (2 zdjęć />)
Plan zmiany organizacji ruchu w związku z pracami na ul. Kondratowicza. Zmiany od 21 listopada.