null

Kolejne dwa parki na mapie Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Łąka kwietna w Warszawie. Różowe i białe kwiaty wśród zieleni.
Zieleń

Ochota i Targówek to dwie dzielnice, które mogą już chwalić się swoimi kolejnymi parkami. Decyzję o nadaniu im statusu parków miejskich podjęła dziś Rada m.st. Warszawy.

Stolica od kilku lat działa, aby w mieście było jak najwięcej terenów zielonych. Z każdym rokiem pojawiają się nowe drzewa i krzewy, tworzone i modernizowane są parki. Miesiąc temu władze miasta podjęły decyzję o utworzeniu Parku Naturalnego Golędzinów, który ma być największym takim terenem w Warszawie. Wkrótce do tego grona dołączą też dwa nowe parki – w okolicach Dworca Zachodniego oraz przy Skwerze S. Wiecheckiego „Wiecha”. 

Park na Ochocie

Teren zielony, który oficjalnie zyska status parku, zlokalizowany jest w obrębie ulic: Bitwy Warszawskiej 1920 r., Kopińskiej i Alej Jerozolimskich. W 2020 r. dzielnica zakończyła inwestycję, dzięki której miejsce to wzbogaciło się m.in. o fontannę, plac zabaw oraz ścieżki do jazdy na rolkach. Uporządkowano też i uzupełniono zieleń.

Dla upamiętnienia sióstr Posseltówien, które zajmowały się nauczaniem podczas zaborów oraz wojennej niemieckiej okupacji, teren ma zyskać nazwę Parku Pięciu Sióstr.

Park na Targówku

Park na Targówku obejmie teren w obrębie ulic: Kołowej, Handlowej, M. Ossowskiego i Prałatowskiej. Już teraz jest to miejsce z urządzoną zielenią, w którym znajdują się alejki, mała architektura, place zabaw, fontanny czy siłownia plenerowa.