null

Dofinansowanie dla ogrodów działkowych w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
papryka, cukinia, pomidor - inne świeże warzywa trzymane na rękach

Znane są już wyniki konkursu na dotacje dla ogrodów działkowych na Mazowszu. Jedna trzecia wyróżnionych to ogrody z Warszawy.

Pół miliona złotych trafi 27 stołecznych ogrodów, w sumie w całym województwie dofinansowano 89 projektów.  Dotacje pochodzą z dwóch źródeł: z budżetu m.st. Warszawy  - 250 000 zł i tyle samo z budżetu samorządu wojewódzkiego.

To kolejne wsparcie dla warszawskich działkowców planujących przebudowę czy modernizację infrastruktury ogrodowej. Doceniamy ich pracę i znaczenie ogrodów działkowych dla zielonej przestrzeni miejskiej, dlatego już po raz drugi wszystkie stowarzyszenia ogrodowe mogły ubiegać się o środki w otwartym konkursie  prowadzonym przez samorząd Mazowsza – mówi Michał Olszewski zastępca prezydenta. 

Nagrodzone dotacją projekty dotyczą m.in wymiany bram, budowy ogólnodostępnych toalet, instalacji oświetleniowej czy przyłącza do wodociągu. Niektórzy działkowcy chcą za otrzymane środki wyremontować aleje ogrodowe, a jeden z beneficjantów kupi rębak do gałęzi.

Na terenie Warszawy jest 151 Rodzinnych Ogrodów Działkowych zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców i kilkanaście innych stowarzyszeń opiekujących się ogródkami na terenie miasta.

Podobnie jak w ubiegłym roku pomoc finansowa to efekt Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców MAZOWSZE 2021 realizowanego przez Sejmik Województwa Mazowieckiego.