null

Kolejna piękna, nowoczesna szkoła

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa osób, w tym prezydent Warszawy w przestronnej hali sportowej z drewnianą podłogą
Prezydent Rafał Trzaskowski odwiedził zespół szkolno-przedszkolny na Gocławiu | Autor: Ewelina Lach

Warszawa inwestuje w edukację i buduje kolejne nowe szkoły i przedszkola. Prezydent Rafał Trzaskowski odwiedził placówkę u zbiegu ul. Fieldorfa i Nowaka-Jeziorańskiego, której budowa właśnie się kończy.

Na Gocławiu powstaje nowa szkoła dla 600 uczniów i przedszkole, które będzie mogło przyjąć 175 maluchów. Cieszę się, że budowa tych nowoczesnych, zielonych, świetnie wyposażonych placówek zbliża się już do końca i zaraz będą służyć dzieciom – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Obiekt przy skrzyżowaniu ul. Fieldorfa i Nowaka-Jeziorańskiego będzie siedzibą Szkoły Podstawowej nr 402 (docelowo 600 uczniów) oraz Przedszkola nr 444 (dla 175 dzieci).

W szkole będą aż 24 sale lekcyjne, w tym po dwie pracownie komputerowe i językowe, gabinety pedagoga, psychologa i logopedy oraz kuchnia z zapleczem. A w części przedszkolnej - sale do zajęć, rekreacyjno-zabawowe, szatnie, gabinety psychologa, logopedy i pomieszczenia gospodarcze. Na dachu obiektu zaplanowano ogród.

Powstała także hala sportowa, place zabaw, kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki oraz bieżnia.

Koszt inwestycji to ponad 62 mln zł, a oddanie placówki do użytku planowane jest już na jesieni.

Warszawa dla ucznia

Na inwestycje oświatowe w 2021 r. przeznaczono 295 mln zł, w tym m.in. 38 mln zł na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w rejonie ul. Nowaka-Jeziorańskiego, 24,9 mln zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 341 przy ul. Oławskiej 3 oraz 24,8 mln zł na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Anny German.

64,5 mln będą kosztowały tegoroczne wakacyjne remonty (Mokotów – 5,9 mln zł, Praga-Południe – 5,3 mln zł,  Śródmieście – 9,4 mln zł, Targówek – 2,7 mln zł, Ursynów – 3,1 mln zł i Wola – 10,7 mln zł).

Do użytku za kadencji prezydenta Rafała Trzaskowskiego oddano już 17 przedszkoli i 9 szkół (osiem podstawówek i jedną szkołę zawodową). Obecnie trwa budowa 8 przedszkoli i 3 szkół a kolejnych 12 placówek jest planowanych (8 przedszkoli i 4 szkół).

Jeszcze w tym roku zakończą się m.in. prace przy budowie szkół przy ul. Anny German, Nowaka Jeziorańskiego/Fieldorfa i Karlińskiego oraz przedszkoli przy ul. Maklakiewicza i al. Niepodległości; we wrześniu zakończą się również prace w przedszkolu przy ul. Bernardyńskiej. Jesienią tego roku mają ruszyć roboty na budowie przedszkola przy ul. Cokołowej na Bemowie.