null

Kolejna odsłona spaceru po lesie Bielańskim

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Fragment powalonego drzewa w Lesie Bielańskim. Na pniu wyryte inicjały

Lasy Miejskie – Warszawa ponownie zapraszają miłośników przyrody na spacer po lesie Bielańskim. Kolejne, sobotnie spotkanie poprowadzi leśnik, Maciej Wroniewski.

Uczestnicy wycieczki dowiedzą się m.in. jaką formą ochrony jest rezerwat przyrody i w jakim celu się go powołuje oraz jakie obce inwazyjne gatunki pojawiają się w polskich lasach. Posłuchają także o planach ochrony i urządzenia lasu oraz o zalesieniu na terenie Warszawy.

Wzorem poprzednich takich wydarzeń, spacerowi towarzyszyć będzie sprzątanie terenu leśnego. Każdy z uczestników zostanie wyposażony w rękawiczki i worki na śmieci, a po spacerze otrzyma drobny upominek. Ze szczegółami dotyczącymi jutrzejszej wędrówki można zapoznać się na fanpage’u Lasów Miejskich – Warszawa na Facebooku.

Rolę przewodnika podczas sobotniego wydarzenia będzie pełnił leśnik, Maciej Wroniewski. W spacerze mogą wziąć udział osoby dorosłe, które wcześniej zarejestrują się online na stronie Lasów Miejskich. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć. Wędrówka rozpocznie się o godzinie 11 przy skrzyżowaniu ul. Dewajtis i Marymonckiej.

O projekcie

Spacer realizowany jest w ramach projektu z budżetu obywatelskiego: „Razem dla Lasu Bielańskiego – wspólnie sprzątamy las”. Obejmuje on cykl 12 spotkań pod patronatem Lasów Miejskich – Warszawa.

Pierwszy spacer w ramach projektu zorganizowano w maju tego roku. Od tej pory odbyło się już siedem takich spotkań. Poza najbliższym, 11 września, planowana jest jeszcze jedna wycieczka we wrześniu, dwie w październiku i jedna w listopadzie. W zależności od terminu, spotkania prowadzić będą leśnicy, botanicy, historycy lub ornitolodzy.