Aby miasta mogły rozwijać się w sposób przyjazny dla mieszkańców i środowiska, niezbędne są nowoczesne technologie. Dlatego też Warszawa, już po raz jedenasty, rusza z programem akceleracyjnym Warsaw Booster. Wydarzenie wspiera startupy, które proponują innowacyjne rozwiązania z obszaru zrównoważonego rozwoju miast.
W związku z rozpoczęciem rekrutacji do kolejnej edycji Warsaw Booster, zachęcamy do wzięcia udziału w miejskim programie akceleracyjnym startupy z różnych sektorów. To, co powinno je łączyć, to fakt że proponowane przez nie innowacje mogą przynieść korzyści lub wręcz zrewolucjonizować funkcjonowanie miast, a przez to zwiększyć poziom życia mieszkańców – mówi Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy – Dlatego też, co roku wskazujemy katalog wyzwań miasta, na które rozwiązań poszukujemy w Warsaw Boosterze. Liczymy, że również podczas edycji realizowanej w tym roku będziemy pracować z twórcami projektów, które sprawią, że Warszawa stanie się jeszcze lepszym miejscem do życia i pracy.
O co chodzi w programie Warsaw Booster
Warsaw Booster to program, który łączy kreatywność startupów z potrzebami współczesnych miast. Tegoroczna edycja skupia się na rozwiązaniach z zakresu:
- bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego,
- edukacji, kultury i turystyki,
- pomocy społecznej i integracji,
- rolnictwa miejskiego i żywności,
- środowiska i zrównoważonego rozwoju,
- transportu i komunikacji,
- zdrowia i opieki medycznej.
Dlaczego warto
Dzięki udziałowi w programie początkujące firmy mają możliwość skorzystania z indywidualnego wsparcia mentorów i doradców biznesowych oraz okazję zdobywać cenną wiedzę, wymieniać się doświadczeniami i nawiązywać kontakty, które pomogą im w dalszym rozwoju. Siłą Warsaw Boostera jest możliwość nawiązania współpracy z miastem. Co roku organizowane są warsztaty z przedstawicielami różnych biur stołecznego ratusza i spółek miejskich, podczas których firmy mogą skorzystać z danych czy doradztwa ekspertów zatrudnionych przez władze miasta.
Uczestnicy Warsaw Booster mają również szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wybrane zespoły będą rywalizować o trzy nagrody pieniężne o łącznej wartości 90 tys. zł.
Jak zgłosić projekt
Startupy z innowacyjnym pomysłem na rozwój miasta mogą zgłaszać swoje projekty do Warsaw Booster wypełniając formularz. Szczegóły dotyczące programu oraz regulamin dostępne są na stronie www.warsawbooster.online.
Rekrutacja trwa do 31 lipca 2024 roku. Do pierwszej tury zakwalifikuje się 25 najlepszych projektów.
Kilka słów o programie
Program akceleracyjny Warsaw Booster jest inicjatywą miasta st. Warszawy, realizowaną przy współpracy trzech fundacji: FundacjiStartup Hub Poland (SHP), Fundacji StartSmart CEE oraz Fundacji Mobile Open Society Through Technology (MOST). Od 2015 roku program wsparł ponad 400 firm, a 30 z nich zostało nagrodzonych za innowacyjność i wkład w rozwój miasta.
Warsaw Booster wpisuje się w realizację celu 4.2. „Strategii #Warszawa2030” – Generujemy innowacje.