null

Kilkanaście kontenerów z darami dla podopiecznych Schroniska na Paluchu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Odwrócony tyłem pracownik warszawskiego MPO stoi przed samochodem ciężarowym wypełnionym workami z darami dla Schroniska na Paluchu
Dary dla Schroniska na Paluchu

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie zakończyło tegoroczną akcję „Zima na Paluchu”. W ramach inicjatywy udało się zebrać około 30 m sześc. przedmiotów, które trafiły do podopiecznych warszawskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Do ich transportu MPO wykorzystało 5 samochodów ciężarowych.

Przez cały listopad pracownicy spółki i mieszkańcy Warszawy chętnie przekazywali rzeczy niezbędne zwierzętom w okresie zimowym: koce, ręczniki, prześcieradła oraz zabawki. Pilotażowa akcja MPO Warszawa cieszyła się dużym zainteresowaniem warszawiaków – zebrano około 30 m sześc. darów, co odpowiada w sumie kilkunastu pełnym kontenerom. Wszystkie przedmioty zostały dziś przewiezione 5 samochodami ciężarowymi i zapełniły po brzegi magazyn schroniska.

„Zima na Paluchu” to jedna z akcji MPO, której celem jest niesienie pomocy warszawskim zwierzętom. Los najmniejszych mieszkańców stolicy nie jest nam obojętny i cieszy nas fakt, że warszawiacy również podzielają podobne wartości. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Jesteśmy przekonani, że dary będą bardzo przydatne zwierzętom ze schroniska i zapewnią im ciepło przez całą zimę – informuje Jakub Turowicz z MPO.

Dziękujemy wszystkim warszawiakom, którzy zaangażowali się w akcję Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Zima to trudny czas dla bezdomnych zwierząt. Dlatego cieszy nas, że w tym roku, dzięki zebranym darom, łatwiej będzie im przetrwać chłodne dni – dodaje Patrycja Jarosz ze Schroniska na Paluchu.

Akcja „Zima na Paluchu” trwała od 27 października do końca listopada br. Kontenery ustawione przez ponad miesiąc w pięciu lokalizacjach MPO (ul. Obozowa 43, ul. Tatarska 2/4, ul. Sosnkowskiego 4, ul. Zabraniecka 4 oraz ul. Kampinoska 1) bardzo szybko zapełniały się kolejnymi przedmiotami.

Byłam pozytywnie zaskoczona, kiedy idąc do pracy w każdy poniedziałek, widziałam pełny kontener. Czasami wypełniał się on nawet dwa, trzy razy w tygodniu, szczególnie pod koniec naszej zbiórki. Widok chętnie oddawanych zwierzętom rzeczy potwierdzał, że warto było zorganizować taką akcję – mówi Agata Skrzeczyńska z MPO, jedna z pomysłodawczyń „Zimy Na Paluchu”.

Zbiórki dla schroniska

„Zima na Paluchu” to kolejna już zbiórka na rzecz podopiecznych warszawskiego schroniska. W tym roku zorganizowano również akcję „Coś dobrego”, w ramach której mieszkańcy Warszawy mogli oddać niepotrzebne ubrania w dobrym stanie.

Zbiórka rzeczy dla placówki prowadzona jest przez cały rok. Dary można zostawiać przez 7 dni w tygodniu w zielonych kontenerach, umieszczonych przed wejściem do schroniska (ul. Paluch 2). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie schroniska.