null

Kierowcy pojadą drugą jezdnią po al. Witosa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prace przy budowie tramwaju do Wilanowa_robotnicy pracują przy układaniu szyn
Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa | Autor: Ewelina Lach

Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa na mokotowskim odcinku wchodzi w kolejny etap. Jeszcze w tym tygodniu tramwajarze przeniosą plac budowy na jezdnię alej Sikorskiego i Witosa prowadzącą w stronę Trasy Siekierkowskiej. Kierowcy pojadą drugą nitką w obu kierunkach. Trasy autobusów pozostaną bez zmian.

Już dziś drogowcy układają asfalt u zbiegu ulicy Jana III Sobieskiego, alei Witosa i alei Sikorskiego. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w nocy z wtorku na środę, z 26 na 27 marca, zostaną wprowadzone zmiany dla kierowców. Może się to przesunąć o jedną noc.

Jak pojadą kierowcy?

Jezdnia alei Sikorskiego i alei Witosa, na której obecnie odbywa się ruch, zostanie zamknięta. Pomiędzy stacją benzynową przy Sikorskiego a ulicą Idzikowskiego kierowcy pojadą zamkniętą dziś nitką. Przejazdy między jezdniami pozostaną w tych samych lokalizacjach.

Na skrzyżowaniu Jana III Sobieskiego z alejami Sikorskiego i Witosa od strony Ursynowa kierowcy tak jak dotychczas skręcą w obie strony lub pojadą prosto. Nadal będzie można zawrócić na wysokości stacji benzynowej.

Od strony Wisły będą dwa pasy do jazdy prosto – także przez skrzyżowanie. Dodatkowo przed ulicą Idzikowskiego osobny pas do skrętu w prawo.

Na Sobieskiego pozostaną dwa pasy – do jazdy prosto i w prawo – zarówno od strony centrum, jak i Wilanowa oraz przed ulicą Idzikowskiego.

Zmiany te nie wpłyną na trasy autobusów. Lokalizacje przeniesionych przystanków można sprawdzić na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Kiedy kolejne otwarcia ulic?

W przyszłym miesiącu zaplanowano zmiany w alei Wilanowskiej. Kolejne szykowane są na maj – na Dolnym Mokotowie. Wykonawca planuje wprowadzenie dwukierunkowego ruchu na ulicy Spacerowej. W maju ma także zostać otwarty wlot Chełmskiej i planowane jest przeniesienie prac na drugą część skrzyżowania.

Kiedy pojadą tramwaje?

Wykonawca tramwaju do Wilanowa – firma Budimex – dokłada wszelkich starań, by w ostatnich dniach kwietnia tramwaj techniczny pojechał po ulicy Gagarina. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, w pierwszych dniach września – wraz z rozpoczęciem roku szkolnego – pasażerowie dojadą tramwajami do Wilanowa, do przystanku przy Branickiego.

Mapka_organizacja ruchu w alei Witosa i al. Jana III Sobieskiego