null

Kąty Grodziskie bardziej wygodne i bezpieczne

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Cieżarówka i fragment betonowego zbrojenia na ul. Kąty Grodziskie
Trwa rozbudowa ul. Kąty Grodziskie | Autor: SZRM Warszawa

Trwa rozbudowa ul. Kąty Grodziskie. Równolegle do prac drogowych prowadzona jest tam także inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które buduje kanalizację sanitarną. Droga na Białołęce ma być gotowa w kwietniu 2025 r.

Prace związane z rozbudową ul. Kąty Grodziskie – na odcinku od Zdziarskiej do Berensona – trwają od jesieni ubiegłego roku. Droga jest zamknięta dla ruchu, ale mieszkańcy mają zapewniony dojazd do posesji. Zachowany został również przejazd autobusów – między ul. Zdziarską, gdzie trwa budowa zbiornika retencyjnego – a ul. Stogi.

Na pozostałym odcinku z jezdni usunięta została dotychczasowa nawierzchnia i trwają tam prace przy przebudowie sieci infrastruktury technicznej oraz budowie kanalizacji deszczowej. Dojazd do posesji odbywa się po nawierzchni tymczasowej, która w okresie zimowym jest trudna w utrzymaniu, dlatego w każdym tygodniu przechodzi przeglądy i jest na bieżąco naprawiana.

Co już zostało zrobione?

Prowadzona w ostatnich miesiącach budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Kąty Grodziskie dobiegła już końca i w związku z tym na odcinku między ulicami Berensona i Wyszkowską wkrótce zacznie powstawać nowa jezdnia.

Trwające prace przy budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie sieci wodociągowej i teletechnicznej obejmą w kwietniu również odcinek od ul. Stogi do ul. Zdziarskiej. Autobusy zostaną wówczas skierowane na objazdy.

Co powstanie?

Przebudowywany odcinek Kątów Grodziskich ma długość 1,7 km. Pomiędzy ulicą Zdziarską a ulicą Berensona droga będzie miała jedną jezdnię zapewniającą po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki i nowoczesne oświetlenie. Posadzone zostaną również 84 drzewa (m.in. klony i jabłonie ozdobne) oraz 400 krzewów kaliny i tawuły.

Przebudowa drogi ma się zakończyć w kwietniu  2025 r. i będzie kosztowała ok. 35,5 mln zł.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 5 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Koparka i robotnicy na budowie nowej drogi
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Koparka podczas prac przy wykopie_w tle drzewo i słupy elektryczne