null

Jesienny spacer po Lesie Bielańskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Las Bielański

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejny, przedostatni spacer po Lesie Bielańskim, organizowany w ramach szerszego cyklu przez Lasy Miejskie – Warszawa. Tym razem uczestnicy spotkania posłuchają opowieści ornitologa.

Podczas wycieczki będzie można dowiedzieć się m.in. o leśnych ptakach i ich wędrówkach oraz dowiedzieć się, co w nich pomaga, a co przeszkadza. Poza wysłuchaniem tych ciekawostek, uczestnicy wspólnie posprzątają też las – każdy z nich otrzyma rękawiczki i worki na śmieci.

Rolę przewodnika podczas sobotniego wydarzenia będzie pełnił ornitolog, Robert Lasecki. W spacerze mogą wziąć udział osoby dorosłe, które wcześniej zarejestrują się online na stronie Lasów Miejskich. Liczba miejsc jest ograniczona. Wędrówka rozpocznie się o godzinie 11:00 przy skrzyżowaniu ul. Dewajtis i Marymonckiej.

O projekcie

Spacer realizowany jest w ramach projektu z budżetu obywatelskiego: „Razem dla Lasu Bielańskiego – wspólnie sprzątamy las”. Obejmuje on cykl 12 spotkań pod patronatem Lasów Miejskich – Warszawa.

Do tej pory odbyło się już dziesięć takich spotkań, a najbliższe będzie przedostatnim w ramach całego cyklu. Będzie to jednocześnie drugi spacer z udziałem ornitologa. Pozostałe wędrówki prowadzone były również przez leśników, botaników i historyków.