null

Jesienne prace na warszawskich ulicach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Nocne frezowanie ulicy przy pomocy specjalnej maszyny
Frezowanie nocą | Autor: ZDM Warszawa

Już w czwartek, 28 września, wieczorem kierowcy znów pojadą dwiema jezdniami ulicy Modlińskiej przy nowym skrzyżowaniu ze Światowida. Tego samego dnia mieszkańcy Bielan przejadą we wszystkich kierunkach na rondzie u zbiegu ulic Rudnickiego i Kochanowskiego. Z kolei na weekend zaplanowane zostało frezowanie ulicy Żołnierzy Wyklętych na Bemowie oraz kolejny etap prac na budowie trasy tramwaju na Kasprzaka.

Po Modlińskiej dwiema jezdniami

Drogowcy kończą budowę nowego skrzyżowania u zbiegu Modlińskiej i Światowida. W czwartek, 28 września, o godzinie 22:00 zacznie tu obowiązywać organizacja ruchu zbliżona do docelowej. Kierowcy pojadą już obiema jezdniami ulicy Modlińskiej, ale wlot ulicy Światowida w dalszym ciągu będzie stanowił plac budowy. Więcej informacji na temat zmian w ruchu na ulicy Modlińskiej można znaleźć w serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Po nowym rondzie u zbiegu ulic Rudnickiego i Kochanowskiego

Zmiany także na Bielanach. Kierowcy wrócą na skrzyżowanie ulic Rudnickiego i Kochanowskiego, gdzie powstało rondo. Pojawią się także tymczasowe przejścia dla pieszych. Drogowcy zaplanowali wdrożenie nowej organizacji ruchu na czwartek, na godzinę 14:00. Jeszcze nie wszystkie prace budowlane zostały zakończone, dlatego autobusy komunikacji miejskiej w dalszym ciągu będą kursowały trasami objazdowymi. Dodatkowe informacje na temat zmian na tym skrzyżowaniu znajdują się na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Ulica Żołnierzy Wyklętych z nową nawierzchnią

W ostatni weekend września miejscy drogowcy ułożą nowy asfalt na ulicy Żołnierzy Wyklętych. Od piątku, 29 września, od godziny 22:00 do poniedziałku, 2 października, do godziny 4:00 droga będzie nieprzejezdna. Wymiana nawierzchni będzie prowadzona na odcinku od ulicy Zachodzącego Słońca do Piastów Śląskich. Pojazdy indywidualne będą kierowane na objazd ulicami Piastów Śląskich i Powstańców Śląskich. Tą ostatnią będą kursowały także autobusy linii 122, 171 i 220. Szczegóły dotyczące organizacji ruchu w czasie frezowania są dostępne na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Tory na skrzyżowaniu Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona

Budowniczowie trasy tramwajowej na Kasprzaka przystępują do kolejnego etapu prac – wytyczania docelowego układu torów u zbiegu ulic Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona. W związku z pracami na środku tego skrzyżowania kierowcy nie przetną Wolskiej, jadąc prosto Ordona lub Elekcyjną. Zmiany zostaną wprowadzone w niedzielę, 1 października i będą obowiązywały do początku listopada. W tym czasie zamknięte będzie także przejście dla pieszych przez Wolską od strony alei Prymasa Tysiąclecia. W zamian piesi skorzystają z tymczasowej zebry po drugiej stronie skrzyżowania. Autobusy linii 184 w obu kierunkach będą kursowały trasą objazdową. Więcej informacji o pracach u zbiegu Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona można znaleźć w miejskim serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ulica Wolska - utrudnienia w ruchu_mapka
Zobacz galerię (2 zdjęć)
ulica Żołnierzy Wyklętych - objazd zamkniętego odcinka_mapka