null

Jesienne konkursy przyrodnicze dla przedszkoli i szkół podstawowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ruszyły konkursy przyrodnicze Zarządu Zieleni dla warszawskich przedszkoli i szkół podstawowych. W tym roku organizator wyłoni więcej laureatów, a nagrodami w konkursie będzie możliwość udziału w warsztatach przyrodniczych w Pawilonie Edukacyjnym Kamień oraz roślinne upominki.

Jesienne konkursy Zarządu Zieleni m.st. Warszawy to świetna okazja, by zainteresować dzieci światem przyrody w najbliższym otoczeniu i pobudzić ich wyobraźnię. W tym roku ZZW rozszerza formułę konkursów i wyłoni aż 20 laureatów wśród przedszkoli oraz 20 laureatów wśród szkół podstawowych. Zwycięzcy będą mogli wziąć udział w edukacyjnych warsztatach przyrodniczych w Pawilonie Edukacyjnym Kamień, otrzymają również roślinne upominki.

Regulaminy obu konkursów znajdują się na stronie ZZW. Zgłoszenia można wysyłać do 18 października 2021 r. do godziny 20:00. Informacja o wynikach zostanie opublikowana na stronie internetowej Zarządu Zieleni do 20 października 2021 r.

Konkurs dla przedszkoli „Jesienne skarby w ogródku”

To już czwarta edycja konkursu adresowanego do przedszkolaków. Warszawski Zarząd Zieleni zachęca dzieci, by ruszyły na poszukiwanie ciekawych skarbów jesiennej przyrody w przedszkolnym ogródku lub w parku i przedstawiły je w formie plastycznej.

W konkursie wyłonionych zostanie maksymalnie 20 przedszkoli, spośród których 10 otrzyma nagrodę główną – możliwość udziału w edukacyjnym warsztacie przyrodniczym w Pawilonie Edukacyjnym Kamień oraz 150 cebul różnogatunkowych. 10 pozostałych placówek otrzyma nagrodę dodatkową – 150 cebul różnogatunkowych.

I edycja konkursu dla szkół podstawowych – „Szkoła bioróżnorodności”

Czym jest bioróżnorodność; co robić, by ją zachować i jak wpływa na nasze otoczenie – te pytania kierowane są do uczniów szkół podstawowych w konkursie „Szkoła bioróżnorodności”. Uczniowie mają zaproponować hasło przewodnie, które zachęci innych do włączania się w działania na rzecz zachowania różnorodności biologicznej. Uczestnicy konkursu mogą wykonać plakat ilustrujący ich pomysł. Spośród rywalizujących ZZW wyłoni do 20 szkół w dwóch kategoriach wiekowych (I-IV i V-VIII), spośród których 10 placówek otrzyma nagrodę główną, a 10 – nagrodę dodatkową.

Zwycięzcy nagrody głównej będą mogli poszerzyć swoje horyzonty w zakresie wiedzy przyrodniczej podczas warsztatów w Pawilonie Edukacyjnym Kamień, a także otrzymać roślinę doniczkową i 100 cebul różnogatunkowych. Roślina oraz cebule zostały również przewidziane jako nagroda dodatkowa.

Fundatorem warsztatów jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, a fundatorem nagród rzeczowych – Ogrodnictwo Wiśniewski Jacek Junior sp. z o.o.

Pawilon Edukacyjny Kamień – miejsce nowoczesnej edukacji i lokalnej aktywności

W tym roku Pawilon Edukacyjny Kamień niejednokrotnie gościł dzieci, które poprzez naukę i zabawę lepiej poznawały świat przyrody. W czerwcu laureaci II edycji konkursu „Jesienne skarby w ogródku” wzięli udział w warsztatach, podczas których dowiedzieli się wiele o ptasich mieszkańcach miasta żyjących nad Wisłą, zaglądających także do ogródków przedszkolnych. Dzieci uczestniczyły również w teatrze cieni i animacjach.