null

Jesienne kompozycje kwiatowe na warszawskich pętlach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kompozycje z wrzośców i jodłowych gałązek na pętli Wilanów

Jesień zagościła na pętlach warszawskiej komunikacji miejskiej. Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) udekorował przystanki różnokolorowymi wrzosami i wrzoścami oraz oryginalną kapustą ozdobną.

Kompozycje na kwietnikach to już stała dekoracja pętli autobusowych i tramwajowych. Zmieniające się wraz z porami roku rośliny uprzyjemniają pasażerom codzienne podróże i spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem. O kwiatową różnorodność dba Zarząd Oczyszczania Miasta, który opiekuje się zielenią na pętlach komunikacji miejskiej.

Wrzośce nowość na kwietnikach

W tym roku na kwietnikach debiutują różowe wrzośce. To bardziej okazali kuzyni popularnych wrzosów. Te kompozycje połączone z zielonymi gałązkami jodły można zobaczyć na pętli w Wilanowie, przy Esperanto i na Nowym Bemowie. Na pętli tramwajowej w al. Krakowskiej pojawiły się wielokolorowe wrzosy, a na rondzie Wiatraczna i Żeraniu FSO wrzosy są zestawione z oryginalną i przyciągającą wzrok kapustą ozdobną. W sumie na siedmiu pętlach pasażerowie mogą podziwiać dekoracje z ponad 5 tysięcy roślin.

Jesienny klimat na pętlach

Typowo jesienne kwiaty zastąpiły kwitnące przez całe lato begonie, gaury i pelargonie. Wybrane przez ZOM rośliny – wrzosy, wrzośce i kapusta ozdobna, mają nie tylko walory dekoracyjne, ale są to przede wszystkim gatunki, które sprawdzą się w jesiennych i wczesnozimowych warunkach pogodowych. Są wytrzymałe, dobrze znoszą zróżnicowane, także te niższe temperatury i radzą sobie również podczas wiatrów i deszczy.

Ostatnia wymiana kwiatów w tym roku

Sezonowe rośliny są sadzone w tym roku na pętlach komunikacji miejskiej po raz trzeci. Jesienna wersja dekoracji pozostanie na kwietnikach tak długo, jak pozwoli na to pogoda. Od wiosny przystanki zdobiło blisko 21 tys. kwiatów i ozdobnych traw.