null

Jesienna oferta Pawilonu Edukacyjnego Kamień już dostępna

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa ludzi odwróconych tyłem do obiektywu spaceruje po parku
Spacery dendrologiczne

Warsztaty, wykłady, spacery edukacyjne i zajęcia terenowe – to tylko część jesiennej oferty bezpłatnych zajęć Pawilonu Edukacyjnego Kamień dla mieszkańców stolicy. 3 września startuje druga odsłona projektu „W koronach miasta” prowadzonego przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

W każdą sobotę września, października i listopada na terenie Pawilonu Edukacyjnego Kamień będzie można uczestniczyć w bezpłatnych spotkaniach przygotowanych przez edukatorów, dendrologów, ogrodników i florystów.

Wiosenna edycja projektu „W koronach miasta” skierowana do dzieci i młodzieży cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W sezonie jesiennym naszą ofertę kierujemy zarówno do dzieci, dorosłych, seniorów, jak i całych rodzin. Jesteśmy przekonani, że Pawilon Edukacyjny Kamień będzie gościć nie tylko eko entuzjastów, ale także osoby, które dopiero zmieniają swoje postawy na proekologiczne – mówi Karolina Kwiecień-Łukaszewska, rzecznik prasowy Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Działania edukacyjne Pawilonu będą odbywać się także poza murami obiektu. Zarząd Zieleni przygotował specjalną ofertę dla seniorów i Miejsc Aktywności Lokalnych na terenie całej Warszawy. Edukatorzy zaplanowali dla uczestników specjalne warsztaty z tworzenia lasów w słoiku, wykłady dotyczące ziołolecznictwa oraz wpływu roślin i drzew na ludzkie zdrowie, a także spacery dendrologiczne w przestrzeni miejskiej.

Harmonogram warsztatów na wrzesień 2022 r.

  • 3 września, godz. 12:00 – warsztat "Tworzymy film oczami ptaka"
  • 10 września, godz. 12:00 – spacer przyrodniczy "Poznajmy się bliżej" 
  • 17 września, godz. 12:00 – warsztaty monotypiarskie
  • 24 września, godz. 12:00 – warsztat z prelekcją "Mamy wpływ na świat" 

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Pełny harmonogram publikowany będzie na bieżąco na profilu Pawilonu Edukacyjnego Kamień na Facebooku. Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji można dokonać pod adresem mailowym: zapisy.kamien@gmail.com.

„W koronach miasta” to program, który Zarząd Zieleni m. st. Warszawy realizuje od 2019 roku. Polega on na propagowaniu wiedzy na temat roli drzew w mieście i ich wpływu na życie mieszkańców.