null

Jazzowe zakończenie wakacji

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Muzycy na scenie podczas koncertu jazzowego

W najbliższych dniach warszawiacy będą mieli okazję wziąć udział w kilku wydarzeniach poświęconych muzyce jazzowej. W Multimedialnym Parku Fontann wystąpi String Connection, a w klubie BARdzo Bardzo Stanisław Słowiński Quintet i Imagination Quartet.

W piątek, 2 września o godz. 19:00, w Multimedialnym Parku Fontann zagrają wybitni muzycy: Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański, Andrzej Olejniczak, Krzysztof Przybyłowicz, którzy od 1981 roku tworzą jazzowy zespół String Connection. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej.

Tego samego dnia w ramach projektu Jazz po Polsku w śródmiejskim klubie BARdzo Bardzo zagra znakomity skrzypek jazzowy Stanisław Słowiński wraz ze Zbyszkiem Szwajdychem (trąbka), Franciszkiem Raczkowskim (piano), Maćkiem Kitajewskim (bas) i Dawidem Fortuną (perkusja). Po koncercie odbędzie się także rozmowa z muzykiem.

Jazzowych atrakcji nie zabraknie też w kolejnych dniach września. W sobotę w klubie BARdzo Bardzo wystąpi Imagination Quartet, który czerpie także z muzyki improwizowanej, eksperymentalnej, a nawet rockowej. Z kolei w niedzielę zagra Schmidt Electric – jeden z topowych zespołów jazzu elektrycznego w Polsce. To znakomici instrumentaliści, wielokrotnie nagradzani w konkursach i na festiwalach, łączący jazz z aktualnymi trendami muzycznymi.

Projekt Jazz po Polsku patronatem honorowym objął prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej