null

Jak spędzić Dzień Dziecka w Warszawie?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci zebrane przy kolorowych koszach na śmieci do segregacji
Warsztaty Mini wysypisko

1 czerwca to data doskonale znana wszystkim dzieciom. Z okazji ich święta wiele warszawskich instytucji przygotowało atrakcje dla małych i dużych. Na Dzień Dziecka w stolicy zapraszają m.in. Warszawski Ogród Zoologiczny, stołeczne teatry i muzea.

Dzień Dziecka z kulturą

Na spektakle w pierwszym dniu czerwca zapraszają warszawskie teatry. Teatr Baj zagra „Emila z Lönnebergi”, a w Teatrze Lalek Guliwer będzie można zobaczyć „Koziołka Matołka”. W Teatrze Lalka na widzów czeka także nowy spektakl na podstawie kultowej już książki Astrid Lindgren. Właśnie od 1 czerwca będzie można oglądać tam „Dzieci z Bullerbyn”.

Z kolei artyści Teatru Komedia zapraszają na wspólne „Muzykowanie na dywanie”. Interaktywny spektakl, podczas którego młodzi widzowie i ich opiekunowie wybiorą się w rytmiczną podróż po kontynentach w poszukiwaniu lata, zobaczyć można jutro o godz. 11:00 i 18:00.

Atrakcje dla najmłodszych na Dzień Dziecka przygotowały też warszawskie muzea. Edukatorki z Muzeum Sztuki Nowoczesnej zapraszają dzieci wraz z opiekunami do Parku Rzeźby na Bródnie na warsztaty tworzenia łódek. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 15:00. Wyjątkowe atrakcje przygotowało także Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie do końca tygodnia trwa Festiwal „Kreatywne Pracownie”. 1 czerwca będzie można tam wziąć udział m.in. w wybranych warsztatach, koncercie i laboratorium teatralnym.

Wydarzenia dla młodych i najmłodszych zaplanowano we wszystkich warszawskich dzielnicach – warto sprawdzić repertuar najbliższego domu kultury czy biblioteki dostępny na stronach internetowych lub w mediach społecznościowych.

Wizyta w ZOO

Warszawski Ogród Zoologiczny wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania przygotował na 1 czerwca atrakcje dla każdego, kto wciąż czuje się dzieckiem. W programie znajdą się eko-warsztaty „Mini-wysypisko”, podczas których będzie można nauczyć się prawidłowej segregacji odpadów. Atrakcją będzie też prezentacja pokazowej śmieciarki – będzie można wejść do środka, dokładnie obejrzeć pojazd i dowiedzieć się, jak działa. Dla najmłodszych przygotowano też warsztaty plastyczne i konkurs wiedzy małego ekologa z nagrodami.

Wydarzenie odbędzie się na polance piknikowej przy Placu Zabaw między godz. 11:00 a 15:00. Dzieci do 12 roku życia 1 czerwca otrzymują bezpłatny bilet zerowy.

Świętowanie w domowym zaciszu

Dla tych, którzy Dzień Dziecka wolą świętować w domu, platforma VOD Warszawa przygotowała specjalną selekcję filmów oraz programów dla dzieci i młodzieży. Od 1 czerwca dostępny będzie także za darmo film „Lili w obłokach”.

Sinfonia Varsovia zaprasza natomiast przedszkolaków na miniserial muzyczny o Bazylku. Tytułowy bohater to smok zamieszkujący magazyn instrumentów warszawskiej orkiestry. Jego przygody będą pretekstem do odkrywania fascynującego świata muzyki.