null

Jak powinna się rozwijać metropolia warszawska? – zaproszenie do udziału w dyskusji

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„Myślimy strategicznie. Wyznaczamy jasny, ambitny kierunek dla metropolii warszawskiej” to hasło przewodnie, które otwiera prace nad „Strategią rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”.

Jutro,15 listopada 2022 r., o godzinie 10.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się konferencja, która rozpocznie proces tworzenia „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”.

Organizatorzy spotkania zachęcają do udziału w wydarzeniu oraz skorzystania z możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy mieszkańcami, przedstawicielami środowiska naukowego, organizacji pozarządowych, a samorządowcami.

Podczas konferencji uczestnicy wydarzenia postarają się zidentyfikować potrzeby i oczekiwania różnych grup w kontekście przyszłości metropolii warszawskiej. Ponadto zaprezentowana zostanie wizja rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku, która została wypracowana wspólnie przez jednostki samorządu terytorialnego współpracujące w ramach Stowarzyszenia Metropolia Warszawa.

Więcej informacji o konferencji oraz programie wydarzenia znajduje się na stronie internetowej metropolii warszawskiej. Na konferencję obowiązuje rejestracja poprzez formularz. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.  

Transmisja na żywo z wydarzenia będzie dostępna na kanale YouTube Warszawa oraz profilu Facebook Metropolia Warszawa.

Metropolię warszawską tworzy Warszawa, 9 powiatów (grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński) oraz gminy w nich zlokalizowane – w sumie 79 jednostek samorządu terytorialnego i jest to obszar o powierzchni 6 tys. km2, który zamieszkuje ponad 3 mln osób.