null

Jak powinna się rozwijać metropolia warszawska? – zaproszenie do udziału w dyskusji

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok z lotu ptaka na Pałac Kultury i Nauki oraz jego otoczenie wieczorową porą

„Myślimy strategicznie. Wyznaczamy jasny, ambitny kierunek dla metropolii warszawskiej” to hasło przewodnie, które otwiera prace nad „Strategią rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”.

Jutro,15 listopada 2022 r., o godzinie 10.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się konferencja, która rozpocznie proces tworzenia „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”.

Organizatorzy spotkania zachęcają do udziału w wydarzeniu oraz skorzystania z możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy mieszkańcami, przedstawicielami środowiska naukowego, organizacji pozarządowych, a samorządowcami.

Podczas konferencji uczestnicy wydarzenia postarają się zidentyfikować potrzeby i oczekiwania różnych grup w kontekście przyszłości metropolii warszawskiej. Ponadto zaprezentowana zostanie wizja rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku, która została wypracowana wspólnie przez jednostki samorządu terytorialnego współpracujące w ramach Stowarzyszenia Metropolia Warszawa.

Więcej informacji o konferencji oraz programie wydarzenia znajduje się na stronie internetowej metropolii warszawskiej. Na konferencję obowiązuje rejestracja poprzez formularz. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.  

Transmisja na żywo z wydarzenia będzie dostępna na kanale YouTube Warszawa oraz profilu Facebook Metropolia Warszawa.

Metropolię warszawską tworzy Warszawa, 9 powiatów (grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński) oraz gminy w nich zlokalizowane – w sumie 79 jednostek samorządu terytorialnego i jest to obszar o powierzchni 6 tys. km2, który zamieszkuje ponad 3 mln osób.

Grafika z napisem Strategia rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku.