null

Jak łatwo znaleźć punkt szczepień przeciw COVID-19 w Warszawie?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dłoń w niebieskiej rękawiczce ze strzykawką, które celuje w gołe przedramię
Warszawa uruchomiła dwa rekomendowane punkty, gdzie wykonywane są szczepienia dzieci i dorosłych: jeden działa na Woli, drugi na Pradze-Północ. | Autor: R.Motyl

Zimowe ferie to dobry moment, żeby zaszczepić się przeciw koronawirusowi i poprawić swoją odporność. Aby to ułatwić, Warszawa uruchomiła dwa rekomendowane punkty, gdzie wykonywane są szczepienia dzieci i dorosłych: jeden działa na Woli, drugi na Pradze-Północ.

Warszawa liderem szczepień

Przypomnijmy: w ramach rządowego konkursu „Najbardziej Odporna Gmina” Warszawa została nagrodzona za największą liczbę zaszczepionych mieszkańców w kategorii duża gmina (powyżej 100 tys. mieszkańców). W związku z tym stolica otrzymała 1 mln zł nagrody na przeciwdziałanie skutkom pandemii. Miasto przeznaczyło te pieniądze na wsparcie dzieci i młodzieży, które doświadczają kryzysu zdrowia psychicznego.

Rekomendowane placówki po obu brzegach Wisły

Zaszczepienie przeciw COVID-19 tak dużej populacji mieszkańców i mieszkanek było możliwe dzięki uruchomieniu bardzo dużej liczby punktów szczepień. Dziś obserwujemy, że nie potrzeba ich aż tyle. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby uruchomić dwa rekomendowane miejskie punkty szczepień zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nadal szczepimy również w wybranych przychodniach – podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Punkty szczepień przeciw COVID-19 rekomendowane przez miasto to:

  1. Przychodnia Rodzinna, Centrum Diagnostyczno-Specjalistyczne przy ul. Dąbrowszczaków 5a
  2. Przychodnia lekarska przy ul. Grzybowskiej 34.

Również w niektórych miejskich podmiotach medycznych w określone dni działają punkty szczepień przeciwko SARS-CoV-2. Szczegółowy wykaz jest dostępny na stronie internetowej zdrowie.um.warszawa.pl/warszawaszczepi.

Szczepienia wykonywane są preparatem Pfizer, omicron w wersji BA.4-5.