null

Jak dojechać na Orange Warsaw Festival?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autobus na ulicach Warszawy

Już jutro początek Orange Warsaw Festival. Warszawa jest partnerem wydarzenia. Na tor na Służewcu, gdzie się odbywa, najlepiej dojechać Warszawskim Transportem Publicznym. Przejazdy dla uczestników festiwalu są bezpłatne.

Tegoroczny Orange Warsaw Festival odbędzie się 3 i 4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. W piątek i sobotę zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa, która połączy Metro Wilanowska z Wyścigami, a pociągi pierwszej linii metra będą kursowały częściej.

Jak dojechać i wrócić

W dniach festiwalowych zostanie uruchomiona linia autobusowa 300 na trasie: Metro Wilanowska 16 – al. Wilanowska – Puławska – Wyścigi 01 – Puławska – Metro Wilanowska 16. Autobusy będą kursowały w godz. 14:30-23:00. Podjadą na przystanki co 10 min. do godz. 20:30 i co 15-20 min. od godz. 20:30 do 23:00.

Dla wszystkich autobusów linii dziennych i nocnych od godz. 14:30 przystanki w zespole przystankowym Wyścigi będą obowiązywały jako stałe. Dodatkowo dla autobusów linii 504 zostanie uruchomiony jako stały przystanek Wyścigi 01.

Po koncertach, ok. godz. 23:00, na ulice wyjadą autobusy specjalnej linii „do metra”, które jednokierunkowo dowiozą do podziemnej kolei trasą: Wyścigi 01 – Puławska – E. Romera – W. Surowieckiego – al. KEN – Metro Ursynów.

Pociągi pierwszej linii metra, w noce z 3 na 4 i z 4 na 5 czerwca, będą kursowały do ok. godz. 3:15 z częstotliwością 7-8 min.

Linie nocne N01, N03, N34, N37 i N83 będą obsługiwane większymi autobusami.    

P+R czynne całą dobę

Parkingi „Parkuj i Jedź” Metro Wilanowska, Metro Ursynów i Metro Stokłosy, w noce z 3 na 4 i z 4 na 5 czerwca, będą czynne całą dobę. Nie będzie przerwy technologicznej, obowiązującej w pozostałe dni w godz. 2:30-4:30.

Uczestnicy Orange Warsaw Festival podróżują bezpłatnie

Uczestnicy festiwalu będą mogli bezpłatnie podróżować Warszawskim Transportem Publicznym od 3 czerwca do 5 czerwca do godz. 4:00 na obszarze pierwszej strefy biletowej.

Podczas kontroli biletów trzeba pokazać na nadgarstku ważną opaskę festiwalową z datą wydarzenia – samo posiadanie biletu nie upoważnia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, konieczna jest założona opaska festiwalowa.

Bezpłatne przejazdy zostały wprowadzone Zarządzeniem nr 730/2022 prezydenta m.st. Warszawy z 4 maja tego roku.