null

Instytucje kultury szukają wolontariuszy i wolontariuszek

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
wolontariusze witający gości na lotnisku
Poszukiwani wolontariusze

Stołeczne instytucje kultury zapraszają do współpracy osoby, które chciałyby poświęcić swój czas na wolontariat. Trwa nabór chętnych do jednorazowych wydarzeń i do współpracy długoterminowej.

Akcja „Żonkile”

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zachęca do zgłaszania się wolontariuszek i wolontariuszy, którzy chcieliby wziąć udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. We wtorek 19 kwietnia będą rozdawali papierowe kwiaty i informowali o akcji, upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Wydarzenie będzie poprzedzone warsztatami komunikacyjnymi oraz specjalnie przygotowanymi wykładami i spotkaniami online, a także spacerami miejskimi i zwiedzaniem wystawy stałej Muzeum POLIN. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 14 lat.

Zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze do 20 lutego. Szczegóły na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich – Zostań wolontariuszem akcji Żonkile 2022 

Spotkanie z historią

Wolontariuszek i wolontariuszy szuka także Dom Spotkań z Historią. Zaprasza osoby zainteresowane najnowszą historią Warszawy, Polski i Europy, gotowe na nowe i ciekawe wyzwania. Dzięki wolontariatowi można będzie poznać działania kulturalne od kulis, doskonalić umiejętności pracy z dziećmi, seniorami i seniorkami oraz z osobami, które tworzą program instytucji. DSH oferuje także sprawdzenie w praktyce umiejętności zdobytych w szkole czy na studiach. Wolontariuszem lub wolontariuszką może być każdy, nie trzeba mieć wcześniejszego doświadczenia, wystarczy mieć ukończone 15 rok życia.

Nabór potrwa do 28 lutego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie DSH – Dom Spotkań z Historią.

Historia na wyciągnięcie ręki

Muzeum Powstania Warszawskiego, które regularnie prowadziło nabory wolontariuszy i wolontariuszek, wstrzymało je na czas pandemii. Osoby zainteresowane tego rodzaju współpracą są proszone o wypełnienie ankiety – Muzeum skontaktuje się z nimi po wznowieniu naborów. Wolontariat mogą odbyć wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia, lub dzieci wraz z rodzicami.

Informacje na temat wolontariatu w MPW można znaleźć na profilu Centrum Wolontariatu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku

Warszawski wolontariat

Wszystkich zainteresowanych wolontariatem, nie tylko w instytucjach kultury, zapraszamy do odwiedzania Miejskiego Portalu Wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl. Tam informacje na temat innych bieżących kampanii, w które można się zaangazować w Warszawie..