null

Idźcie biegać do lasu! W porządku, idziemy!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Piknik na trawie, ludzie biwakują, rzucone rowery, zabawy

Leśna Triada Biegowa – ubiegłoroczny pomysł Ratusza na cykl zawodów w miejskich lasach – odbędzie się również w tym roku. Pierwsze zawody – Szlak Wiosny – już 1 kwietnia.

Ubiegłoroczna Leśna Triada Biegowa gromadziła setki biegaczy i biegaczek, często z całymi rodzinami. Biegi przekształcały się w leśne pikniki na trawie.

Leśna Triada Biegowa to propozycja dla wielbicieli zdrowego odpoczynku i czasu spędzonego z bliskimi. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez i ma na celu zaprezentowanie zielonej strony miasta stołecznego Warszawy - podkreśla Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Zieleń na wyciągnięcie ręki jest wielkim atutem naszego miasta. Warto odkrywać miejskie lasy i świetnie robić to w aktywny sposób.

Leśna Triada Biegowa to wspólny projekt Lasów Miejskich - Warszawa i Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa. W tym roku imprezy ponownie zostaną zorganizowane w Lesie Kabackim, Bielańskim oraz Lesie Sobieskiego w Wawrze.

  • Szlak wiosny – 1 kwietnia,
  • Szlak w stronę lata – 17 czerwca,
  • Szlak kolorów jesieni – 2 września.
Obraz lasu wiosną, latem i na jesieni - z informacją o Leśnej Triadzie Biegowej

 

 

Podczas każdego z trzech wydarzeń zorganizowane zostaną biegi na dystansach: 5 km dla młodzieży i dorosłych oraz 500 m i 1000 m dla dzieci. Poza tym odbędą się spacery nordic walking, warsztaty edukacyjne, zabawy i gry plenerowe dla rodzin z dziećmi.

Udział w Leśnej Triadzie Biegowej jest bezpłatny. Obowiązuje tylko rejestracja udziału w systemie zapisów on-line bądź w Biurze Zawodów, które będzie otwarte w dniu każdej z imprez. Zapisy na Szlak Wiosny zaczną się w marcu, a link do strony z zapisami będzie można znaleźć na stronie Aktywnej Warszawy.