null

I Ty możesz zostać stolarzem lub filmowcem – w wakacje, w Warszawie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: FabLab

Warsztaty dla miłośników sztuki, stolarstwa i pasjonatów świata filmów czy muzyki – te wszystkie kreatywne formy spędzania czasu oferują miejskie pracownie tzw. FabLaby. Z darmowych zajęć podczas wakacji mogą korzystać wszyscy warszawiacy zarówno ci starsi, jak i najmłodsi.

W Warszawie przy ul. Starej 4 powstały cztery wyspecjalizowane pracownie: stolarska, plastyczna, muzyczna i filmowa. W pracowni artystyczno-plastycznej ArtLab odbywają się zajęcia m.in. z ceramiki, linorytu, haftu oraz malowania akwarelami. Można tam również nauczyć się tworzenia własnych mydeł, łapaczy snów czy świec sojowych. W słoneczne dni na terenie Warszawskiej Strefy Rodziny organizowane są także plenery malarskie oraz rysunkowe.

Także na Nowym Mieście znajduje się FabLab Kamera Akcja! To miejsce dla pasjonatów kina i aspirujących filmowców posiada szeroką ofertę wakacyjnych warsztatów. Od zajęć z dubbingowania filmów animowanych przez realizacje filmową parodii aż po komputerowe warsztaty fotomanipulacji. Na miejscu znajduje się również specjalne studio telewizyjne, montażownia oraz reżyserska pracownia.

Nagraj piosenkę i zrób drewnianą zabawkę

FabLab Pobite Gary to z kolei pracownia muzyczna oferująca zajęcia muzyczno-ruchowe dla najmłodszych, a także grupowe nauczenie gry na instrumentach dla wszystkich chętnych. W Pobitych Garach odbywają się spotkania grup wokalnych i chórów. Na miejscu dostępne jest także studio nagrań, w którym można komponować i nagrywać własne piosenki. Muzyczny FabLab idealnie nadaje się do zorganizowania międzypokoleniowych warsztatów rodzinnych z tańca i śpiewu.

Ostatnim, lecz równie ciekawym miejscem, jest stolarska pracownia FabLab Wbijaj. Można tam zrealizować swoje drewniane fantazje np. wykonać drewniane zabawki czy przynieść i naprawić stary mebel.

O FabLabach

FabLaby to miejsca prowadzone przez Centrum Wspierania Rodzin, w których wszyscy warszawiacy mogą nieodpłatnie spróbować nowych, artystycznych aktywności. Doświadczeni fachowcy zawsze służą dobrą radą, pomocą i cennymi wskazówkami.

Uczestnictwo we wszystkich zajęciach w FabLabach jest darmowe, a na warsztaty zapisywać mogą się grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne. Wszystkie informacje, co do zapisów dostępne są na stronie centrumwspieraniarodzin.pl.