null

I KEN znaczy „mogę przebiec 5km”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Duża grupa biegaczy startuje do biegu pod niebieską bramą startową

W najbliższą niedzielę najszybszy bieg na 5 km w Warszawie. Tysiące zawodniczek i zawodników pobiegnie al. KEN na Ursynowie – pod hasłem „Yes, I KEN”. Do czwartku można się jeszcze zapisać.

Start i meta biegu usytuowane będą przed Urzędem Dzielnicy Ursynów. Zawody zostaną rozegrane na centralnym odcinku alei Komisji Edukacji Narodowej. Trasa ma atest PZLA – biegaczki i biegacze będą mogli ustanawiać na niej swoje oficjalne rekordy życiowe. Organizatorzy zachęcają jednak także całkiem początkujących biegaczy – limit na pokonanie pięciokilometrowej trasy wynosi aż 45 min.

Serdecznie zapraszam do dołączenia do grona uczestników ursynowskiego święta biegania. Gwarantujemy szybką, dobrą do bicia rekordów życiowych trasę, świetną organizację, efektowną koszulkę i medal oraz moc pozytywnych emocji. Spotkajmy się w najbliższą niedzielę na starcie i mecie Biegu Ursynowa! – zachęca zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski, który sam weźmie udział w biegu. Dzielnica jest organizatorem zawodów.

Bieg wystartuje o godz. 10.00. Między 8.00 a 11.30 należy się spodziewać utrudnień w al. KEN między rondem Krahelskiej (przy ul. Płaskowickiej), a ul. Bartoka (metro Ursynów). Organizatorzy zachęcają, by na bieg dojechać metrem – start znajduje się tuż obok stacji Imielin.

Start w 14. Biegu Ursynowa zapowiedziało kilkoro znakomitych biegaczy należących do czołówki nie tylko warszawskiej, ale i krajowej. Szczególnie frapująca powinna być rywalizacja o zwycięstwo wśród kobiet pomiędzy triumfatorką rozegranego w ostatnią niedzielę Biegu przez Most Anną Łapińską, niezwykle wszechstronną Dominiką Stelmach, która właśnie zajęła drugie miejsce w Comrades Marathon w RPA i olimpijką Iwoną Bernardelli, która wygrała Półmaraton Praski – zapowiada szefowa zawodów Violetta Domaradzka z Fundacji Run Vegan.

Biuro zawodów Biegu Ursynowa znajdzie się w budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów przy alei KEN 61 i  będzie czynne w przeddzień imprezy, w sobotę 17 września w godzinach 9.00-18.00 oraz bezpośrednio przed biegiem, w niedzielę 18 września, w godz. 7.00-9.30.