null

HER Docs - kino kobiet

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W stolicy po raz drugi zagości HER Docs Film Festival – przegląd filmów dokumentalnych prezentujący filmy autorstwa kobiet oraz skupiający się na ważnej dla nich tematyce. Wydarzenie współfinansuje m.st. Warszawa.

W programie festiwalu HER Docs znajdzie się ponad 100 polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych, eksperymentalnych, animacji i prac wideo oraz przeszło 20 wydarzeń towarzyszących, w tym spotkania z twórczyniami, warsztaty dla młodej publiczności i dokumentalistek. Festiwal otworzy 22 października muzyczno-performatywny wieczór pod hasłem Czułość.

Tegoroczna edycja HER Docs odbędzie się w formacie hybrydowym. Projekcje i wydarzenia w trzech warszawskich kinach – Elektronik, Kinoteka i Muranów, w dniach 22-28 października - zostaną uzupełnione o pokazy online i towarzyszące im wydarzenia w sieci. Na platformie Onestage.pl (22-31 października) będzie można obejrzeć prawie wszystkie filmy z programu kinowej edycji HER Docs Film Festival. 

Wiele filmów prezentowanych na festiwalu HER Docs będzie miało w Polsce swoją premierę. W programie są m.in: „Historia jednego castingu” w reż. Alison Kuhn, „Witamy na stażu” w reż. Nathalie Berger oraz Leo Davida Hyde’a, „Czułe wojowniczki” w reż. Mariji Stonyté, „Córka mułły” w reż. Mahdieh Mirhabibi i Hassana Solhjou, „Modlitwy Delphine” w reż. Rosine Mbakam, „(Nie)matka” w reż. Andrei Testy, „Curve. Magazyn, który wyprzedził czas” w reż. ​​Jen Rainin i Rivkah Beth Medow, „Bezpaństwo” w reż. Michèle Stephenson oraz „Walchensee Forever” w reż. Janny Ji Wonders.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na www.herdocs.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Wydarzenie na FB HER Docs Film Festival 2021