null

Hartowanie organizmu w Dzielnicy Wisła – czas start!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przetrwanie sezonu jesienno-zimowego w dobrej formie i w zdrowiu stanowi spore wyzwanie. Dlatego Dzielnica Wisła od poniedziałku, 22 listopada zaprasza mieszkańców stolicy na morsowanie i saunowanie. Te popularne dziś formy rekreacji są jednocześnie dobrym sposobem na wspomaganie odporności.

W tym roku Dzielnica Wisła przygotowała dla mieszkańców Warszawy coś naprawdę unikatowego – pływającą saunę fińską. Drewniana, dwupokładowa konstrukcja została już uruchomiona i będzie działać codziennie. Wnętrze sauny wyróżnia panoramiczne okno, a na zewnątrz słoneczny taras, który jest idealnym miejscem zarówno dla odpoczywających, jak i tych, którzy czas saunowania będą chcieli połączyć z aktywnościami sportowymi. A tych w Dzielnicy Wisła nigdy nie brakuje. Dla zainteresowanych planowane są też m.in. sesje przy muzyce oraz wykłady dotyczące prozdrowotnego wymiaru saunowania. W przyszłym roku będzie można skorzystać z sauny także w innych lokalizacjach na Wiśle.

Sauna na wodzie to coś, czego w stolicy jeszcze nie było. Warszawiacy mogą nie tylko się wygrzać, ale też przy okazji – dzięki panoramicznej szybie – cieszyć wzrok widokiem nadwiślańskiego krajobrazu. Doznania są tak niezwykłe, że odpowiednio się wyciszając, można usłyszeć szmer rzeki i poczuć miarowe kołysanie fal – opowiada Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły.

Sauna Wisła to projekt finansowany z budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy.

Sauna Wisła – jedyna taka sauna w mieście

Sauna Wisła zacumowała przy ul. Zaruskiego 3 w Porcie Czerniakowskim. Swoją działalność rozpoczyna dzisiaj, 22 listopada. Będzie otwarta codziennie od 6:00 do 24:00, co oznacza, że będzie najdłużej działającą sauną w stolicy. Dodatkowo, przez pierwszy tydzień będzie można skorzystać z niej bezpłatnie, a w kolejnych tygodniach saunowanie bez opłat będzie możliwe między 8:00 a 12:00, a także od 14:00 do 15:00 i od 17:00 do 18:00. W pozostałych godzinach za 60-minutowe korzystanie z sauny trzeba będzie zapłacić od 25 do 35 zł, a za 120 minut – od 45 do 55 zł. Za odpowiednią opłatą możliwe będzie również wynajęcie sauny na wyłączność. W środku zmieści się maksymalnie 8 osób. Saunie towarzyszyć będzie nowoczesna przeszklona przestrzeń pływająca ze strefą relaksu, wyposażona w odprężające podgrzewane fotele na podczerwień, które sprawią że saunowanie będzie jeszcze bardziej efektywne. Aby skorzystać z sauny i wszelkich dodatkowych atrakcji, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Można jej dokonać poprzez stronę: saunawisla.pl, pod adresem: rezerwacje@miamiwars.pl lub pod numerem telefonu: 791 197 500.

Z sauny do Wisły

Dzielnica Wisła niezmiennie zachęca warszawianki i warszawiaków nie tylko do saunowania, ale i do morsowania. Zimowe kąpiele z roku na rok zyskują coraz większą popularność, i to nie tylko dlatego, że jest to fantastyczna metoda hartowania organizmu. To także doskonały sposób na walkę z własnymi ograniczeniami, szczególnie w zestawieniu z sauną, kiedy trzeba się przełamać i będąc bardzo rozgrzanym, wejść do wody. Dlatego w Dzielnicy Wisła zaplanowano aktywność „Morsuj i saunuj", w ramach której tuż po saunowaniu pod opieką ratownika będzie można dotrzeć statkiem na miejsce morsowania w Wiśle. Kolejne możliwości dla aktywnych warszawiaków to akcja „Wiosłuj i saunuj", gdzie po pływaniu wypożyczonym kajakiem lub supem, czyli deską surfingową z wiosłem, będzie można skorzystać z sauny lub „Must Be the Poet", czyli czytanie poezji w saunie. W każdą sobotę będzie można dodatkowo wziąć udział w zajęciach pilates, yogi i bodyart. Wszystkie te aktywności w Dzielnicy Wisła będą odbywać się cyklicznie, a harmonogram będzie można znaleźć na Facebooku.

Dzielnica Wisła nie zapomina także o zwolennikach tradycyjnej formy morsowania bez saunowania. Morsowa szkółka Dzielnicy Wisła rozpoczęła już czwarty sezon wspólnych kąpieli w rzece. Zarówno stałych bywalców, jak i wszystkich nowicjuszy, którzy dopiero chcą spróbować przygody z zimowymi kąpielami, zapraszamy na plażę miejską ZOO/ Rusałka. W każdą niedzielę, do 12 grudnia br. można tam hartować swój organizm w Wiśle. Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja regulaminu (dostępnego na Facebooku oraz na miejscu treningu, przy punktach rejestracji) oraz spełnienie aktualnych wymagań zdrowotnych i obostrzeń sanitarnych. Obowiązuje limit miejsc.

Kremowy napis "Must be the poet - SAUNA" na granatowym tle. Na wybranych kremowych literach także czerwone słoneczka i sylwetka człowieka skaczącego do wody. Na dole logotypy Urzędu Miasta, Dzielnicy Wisła i Miami Wars.

 

 

Zobacz galerię (10 zdjęć)