null

Hartowanie organizmu w Dzielnicy Wisła – czas start!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sauna w Dzielnicy Wisła. Po lewej stronie na zewnętrznej barierce zawieszone pomarańczowe koło ratunkowe, po prawej widoczny obrazek na drzwiach od sauny przedstawiający sylwetkę człowieka skaczącego do wody.
Sauna Wisła

Przetrwanie sezonu jesienno-zimowego w dobrej formie i w zdrowiu stanowi spore wyzwanie. Dlatego Dzielnica Wisła od poniedziałku, 22 listopada zaprasza mieszkańców stolicy na morsowanie i saunowanie. Te popularne dziś formy rekreacji są jednocześnie dobrym sposobem na wspomaganie odporności.

W tym roku Dzielnica Wisła przygotowała dla mieszkańców Warszawy coś naprawdę unikatowego – pływającą saunę fińską. Drewniana, dwupokładowa konstrukcja została już uruchomiona i będzie działać codziennie. Wnętrze sauny wyróżnia panoramiczne okno, a na zewnątrz słoneczny taras, który jest idealnym miejscem zarówno dla odpoczywających, jak i tych, którzy czas saunowania będą chcieli połączyć z aktywnościami sportowymi. A tych w Dzielnicy Wisła nigdy nie brakuje. Dla zainteresowanych planowane są też m.in. sesje przy muzyce oraz wykłady dotyczące prozdrowotnego wymiaru saunowania. W przyszłym roku będzie można skorzystać z sauny także w innych lokalizacjach na Wiśle.

Sauna na wodzie to coś, czego w stolicy jeszcze nie było. Warszawiacy mogą nie tylko się wygrzać, ale też przy okazji – dzięki panoramicznej szybie – cieszyć wzrok widokiem nadwiślańskiego krajobrazu. Doznania są tak niezwykłe, że odpowiednio się wyciszając, można usłyszeć szmer rzeki i poczuć miarowe kołysanie fal – opowiada Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły.

Sauna Wisła to projekt finansowany z budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy.

Sauna Wisła – jedyna taka sauna w mieście

Sauna Wisła zacumowała przy ul. Zaruskiego 3 w Porcie Czerniakowskim. Swoją działalność rozpoczyna dzisiaj, 22 listopada. Będzie otwarta codziennie od 6:00 do 24:00, co oznacza, że będzie najdłużej działającą sauną w stolicy. Dodatkowo, przez pierwszy tydzień będzie można skorzystać z niej bezpłatnie, a w kolejnych tygodniach saunowanie bez opłat będzie możliwe między 8:00 a 12:00, a także od 14:00 do 15:00 i od 17:00 do 18:00. W pozostałych godzinach za 60-minutowe korzystanie z sauny trzeba będzie zapłacić od 25 do 35 zł, a za 120 minut – od 45 do 55 zł. Za odpowiednią opłatą możliwe będzie również wynajęcie sauny na wyłączność. W środku zmieści się maksymalnie 8 osób. Saunie towarzyszyć będzie nowoczesna przeszklona przestrzeń pływająca ze strefą relaksu, wyposażona w odprężające podgrzewane fotele na podczerwień, które sprawią że saunowanie będzie jeszcze bardziej efektywne. Aby skorzystać z sauny i wszelkich dodatkowych atrakcji, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Można jej dokonać poprzez stronę: saunawisla.pl, pod adresem: rezerwacje@miamiwars.pl lub pod numerem telefonu: 791 197 500.

Z sauny do Wisły

Dzielnica Wisła niezmiennie zachęca warszawianki i warszawiaków nie tylko do saunowania, ale i do morsowania. Zimowe kąpiele z roku na rok zyskują coraz większą popularność, i to nie tylko dlatego, że jest to fantastyczna metoda hartowania organizmu. To także doskonały sposób na walkę z własnymi ograniczeniami, szczególnie w zestawieniu z sauną, kiedy trzeba się przełamać i będąc bardzo rozgrzanym, wejść do wody. Dlatego w Dzielnicy Wisła zaplanowano aktywność „Morsuj i saunuj", w ramach której tuż po saunowaniu pod opieką ratownika będzie można dotrzeć statkiem na miejsce morsowania w Wiśle. Kolejne możliwości dla aktywnych warszawiaków to akcja „Wiosłuj i saunuj", gdzie po pływaniu wypożyczonym kajakiem lub supem, czyli deską surfingową z wiosłem, będzie można skorzystać z sauny lub „Must Be the Poet", czyli czytanie poezji w saunie. W każdą sobotę będzie można dodatkowo wziąć udział w zajęciach pilates, yogi i bodyart. Wszystkie te aktywności w Dzielnicy Wisła będą odbywać się cyklicznie, a harmonogram będzie można znaleźć na Facebooku.

Dzielnica Wisła nie zapomina także o zwolennikach tradycyjnej formy morsowania bez saunowania. Morsowa szkółka Dzielnicy Wisła rozpoczęła już czwarty sezon wspólnych kąpieli w rzece. Zarówno stałych bywalców, jak i wszystkich nowicjuszy, którzy dopiero chcą spróbować przygody z zimowymi kąpielami, zapraszamy na plażę miejską ZOO/ Rusałka. W każdą niedzielę, do 12 grudnia br. można tam hartować swój organizm w Wiśle. Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja regulaminu (dostępnego na Facebooku oraz na miejscu treningu, przy punktach rejestracji) oraz spełnienie aktualnych wymagań zdrowotnych i obostrzeń sanitarnych. Obowiązuje limit miejsc.

Kremowy napis "Must be the poet - SAUNA" na granatowym tle. Na wybranych kremowych literach także czerwone słoneczka i sylwetka człowieka skaczącego do wody. Na dole logotypy Urzędu Miasta, Dzielnicy Wisła i Miami Wars.

 

 

Sauna na Wiśle - widok z drugiego brzegu rzeki
Zobacz galerię (9 zdjęć)
Sauna na Wiśle - widok z zewnątrz
Leżak na zewnętrznym pokładzie sauny na Wiśle
Sauna na Wiśle - wnętrze
Wnętrze sauny na Wiśle - zbliżenie na piec
Panoramiczne okno w saunie na Wiśle
Rozłożone drewniane siedzenie pod prysznicem w Saunie Wisła. Po prawej na wieszaku czerwona płócienna torba z logo Dzielnicy Wisła.
Sauna w Dzielnicy Wisła. Po lewej stronie na zewnętrznej barierce zawieszone pomarańczowe koło ratunkowe, po prawej widoczny obrazek na drzwiach od sauny przedstawiający sylwetkę człowieka skaczącego do wody.
Rozłożone drewniane siedzenie pod prysznicem w Saunie Wisła. Po prawej na wieszaku czerwona płócienna torba z logo Dzielnicy Wisła.