null

Handel i historia na Różycu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Bazar widoczny z lotu ptaka - budki, grupki ludzi

W niedzielę 25 września trzecia tegoroczna wyprzedaż garażowa na Bazarze Różyckiego. Zgłosiło się już ponad 100 wystawców, są jeszcze ostatnie miejsca. Nowością będzie specjalny punkt zorganizowany przez Muzeum Warszawskiej Pragi.

Na poprzednich garażówkach historyczny bazar tętnił życiem. Stoiska odwiedzało sporo ponad kupujących. Wstęp – zarówno dla klientów jak i wystawców – jest bezpłatny. Sprzedający muszą się jednak wcześniej zarejestrować na stronie internetowej.

W przedsięwzięcie zaangażowało się Muzeum Warszawskiej Pragi. W budce nr 9 w godzinach 11.00-15.30 można będzie dosłownie przenieść się w czasie. Muzeum zaprezentuje słuchowisko „Bazar Różyckiego. Tam było wszystko” złożone ze wspomnień zebranych w muzealnym Archiwum Historii Mówionej. Najmłodsi będą mogli pod okiem animatorów zaprojektować i wykleić techniką kolażową własny bazarowy stragan – z czym dusza zapragnie!

W trakcie imprezy wystawiać się będzie także Dom Kultury PRAGA przedstawiając swoją ofertę. Nie zabraknie też czegoś dla ciała – będzie gastronomia w postaci kanapek na ciepło, grilla, ciepłych napojów.

A o godzinie 16.00 na dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi lub do sali konferencyjnej Muzeum (w zależności od pogody) zaprasza Chór Otwarty. Będzie to świetna okazja do wspólnego śpiewania, podzielenia się głosem i energią z innymi ludźmi. Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku.

Informacje dla zainteresowanych pod nr telefonu (22) 277 46 00.