null

Hajnówka dziękuje Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa ludzi na tle samochodów dostawczych
Samorządowcy z powiatu hajnowskiego przyjmują dary od samorządowców z Warszawy

Pięć samochodów dostawczych załadowanych po brzegi ciepłymi ubraniami, kocami, zabawkami dla dzieci oraz żywnością – to efekt warszawskiej zbiórki na rzecz migrantów na granicy z Białorusią. Dary trafiły już do Hajnówki.

Ogrom współczucia i wielka solidarność mieszkanek i mieszkańców stolicy z potrzebującymi przeszły oczekiwania nas wszystkich. 423 kartony i 318 worków z darami, zgodnie z określonymi przez samorząd potrzebami, trafiły do Powiatu Hajnowskiego. W trakcie zbiórki trafiły też do nas dary spoza listy z zapotrzebowaniem. Ale również one nie zostaną zmarnowane – zgromadziliśmy je w 68 kartonach i 282 workach i rozdystrybuujemy je wśród osób potrzebujących u nas, w Warszawie – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Dziękuję pracownikom dzielnic, jednostek miejskich, Urzędu Miasta za organizację zbiórki. Pragnę też wspomnieć Caritas przy Archidiecezji Warszawskiej, który objął zbiórkę swoją pieczą i formalnie nadzorował naszą wolontariacką pracę - dodaje

Dary warszawianek i warszawiaków były zbierane w miniony weekend w 23 punktach w urzędach dzielnicowych, w lokalnych centrach kulturalnych, w centrach wspierania rodzin czy przy parafiach. W środę – wspólnie z MPWiK Warszawa, Metrem Warszawskim i ZTM – zostały zawiezione do Hajnówki. Dary na ręce Starosty Hajnowskiego Andrzeja Skiepki oraz Burmistrza Hajnówki Jerzego Siraka przekazała zastępczyni prezydenta Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Na jej ręce samorządowcy złożyli podziękowania: „Dziękujemy za zorganizowanie zbiórki, dostarczenie darów do Hajnówki, osobiste zaangażowanie Pani Prezydent, Pana Prezydenta Rafała Trzaskowskiego i wszystkich ludzi dobrej woli, dzięki którym razem możemy pomóc ludziom w potrzebie”.

Jako prezydent Warszawy jestem dumny, że wśród nas urzędników, jest tak wiele osób gotowych w każdej chwili nieść bezinteresowną pomoc. Kolejny raz pokazaliśmy, że umiemy się dzielić i pomagać, a idee wolontariatu są nam bardzo bliskie! – mówi prezydent Rafał Trzaskowski i nawiązuje do przypadającego w ostatnią niedzielę Międzynarodowego Dnia Wolontariusza: – Chciałem jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim Wolontariuszom za Wasze otwarte serca, trud, bezinteresowność i ogromną wrażliwość społeczną. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i pracę w licznych projektach i działaniach, z których wszyscy jesteśmy dumni!