null

Górka Szczęśliwicka czeka na narciarzy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
stok narciarski

Śnieg z warszawskich ulic szybko znika, ale za to na Górce Szczęśliwickiej jest go coraz więcej. Zakończono naśnieżanie i ponownie wszyscy miłośnicy narciarstwa i jazdy na snowbordzie mogą korzystać z jedynego, całorocznego stoku narciarskiego w Warszawie.

Stok narciarski na warszawskiej Ochocie ma długość ponad 200 m. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są dwa wyciągi: krzesełkowy i talerzykowy oraz taras widokowy, z którego można podziwiać miejską panoramę. Oświetlony stok otwarty jest codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00. Miłośnicy białego szaleństwa mają do wyboru dwa systemy karnetowe – czasowe i punktowe, więcej informacji na: aktywnawarszawa.waw.pl.

W związku z trwającą pandemią należy pamiętać o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych. Zachowywać dystans społeczny min. 1,5 m przy kasach, w kolejkach do wyciągów, stoku oraz na terenie całego obiektu. Zakrywać nos i usta przebywając w częściach wspólnych budynku. Nie należy też zapominać o dezynfekcji rąk.

W Ośrodku Szczęśliwice działają także szkółki narciarskie oraz wypożyczalnia sprzętu, dlatego nawet osoby początkujące mogą doskonalić swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Ośrodek Szczęśliwice to jedyny tego typu obiekt na Mazowszu i jeden z nielicznych w Polsce. Stok narciarski jest jednym z największych tego typu ośrodków w Europie. Zlokalizowany w dzielnicy Ochota w Parku Szczęśliwickim przy ul. Drawskiej 22 w Warszawie.