null

Głosuj na Warszawiaki 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupka dzieci tańczy do muzyki, w tle siedzą dorośli - piknik nad Wisłą
Piknik nad Wisłą na płycie desantu

Wystartowało głosowanie finałowe, w którym mieszkańcy wybiorą to, co najlepsze w Warszawie! 7. edycja plebiscytu Warszawiaki wyłoni zwycięzców w 10 kategoriach. Wybierzemy m.in. najlepszą kawiarnię, wydarzenie albo warszawiaka roku 2022

Na podstawie propozycji zgłaszanych w styczniu przez mieszkańców miasta kapituła plebiscytu nominowała 108 finalistów – po 10 kandydatów w 9 kategoriach oraz 18 kandydatur w kategorii Dzielnica Warszawy.

Kategorie, w których można głosować:

  • Kawiarnia roku
  • Restauracja roku
  • Sport roku
  • Kultura roku
  • Rozrywka roku
  • Dzielnica roku
  • Inicjatywa roku
  • Zdjęcie roku
  • Wydarzenie roku
  • Warszawiak roku

Taki plebiscyt to doskonała zabawa. Sama zaczęłam się zastanawiać, jaką restaurację najbardziej polubiłam w minionym roku, które wydarzenie kulturalne zrobiło na mnie największe wrażenie, jaka inicjatywa, sport, warszawskie zdjęcie albo którą dzielnicę najbardziej lubię. Jedne odpowiedzi były łatwiejsze, inne trudniejsze, ale najważniejsza była taka: w stolicy jest bardzo wiele rzeczy, które lubimy, które nas cieszą na co dzień. Taki plebiscyt pomaga przypomnieć sobie, że „Warszawa da się lubić” – mówi wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Logo z napisem Warszawiaki na czerwonej belce. Ponad nim narysowane schematycznie budynki warszawskiego centrum

Teraz wszyscy mieszkańcy Warszawy mogą oddawać głosy do 28 lutego br. Warto zaangażować się w wybór Warszawiaków - na głosujących czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów plebiscytu. Do wygrania jest „zapas paliw” oraz „weekend w hotelu”. Głosowanie finałowe odbywa się na stronie www.warszawiaki.pl .

Warszawiaki zainaugurowane zostały w 2014 r przez dziennikarza i miłośnika miasta Bartosza Kańtocha. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a jego celem jest docenienie tego, co najlepsze w stolicy i dla stolicy.

Najważniejszą rolę w wydarzeniu odgrywają mieszkańcy Warszawy, którzy zarówno zgłaszają propozycje, jak i wybierają zwycięzców w głosowaniu finałowym – zaznacza Bartosz Kańtoch.

Wydarzenie budzi stale coraz większe zainteresowanie mieszkańców, dlatego bardzo się cieszę, że Warszawiaki wróciły po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią. – podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor plebiscytu Warszawiaki, i dodaje: - Tradycyjnie zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się na początku marca.

Na laureatów we wszystkich 10 kategoriach czekać będą wyjątkowe nagrody zaprojektowane przez wybitnego artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego.